Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet valahol Magyarországon...

Lehet valahol Magyarországon "műhúst" (meat analogue) enni?

Figyelt kérdés
Ez olyan növényekből álló étel, ami a hús ízét utánozza. Ez jó azoknak, akik szeretik a hús ízét, de nem akarják, hogy állatok szenvedjenek az ízért amit szeretnek.

2018. jún. 25. 16:04
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:
86%
Szejtánra gondolsz? Nagyjából mindegyik vegetáriánus/vegán kajáldában.
2018. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha már megint te vagy az, akkor nem, nem lehet. Azt a húst még laborban tesztelik de pár gramm is több száz ezerbe kerül.
2018. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Ha már megint te vagy az, akkor nem, nem lehet. Azt a húst még laborban tesztelik de pár gramm is több száz ezerbe kerül."


Nem olvastad el rendesen a kérdést. Ez nem arról szól, mint a múltkori kérdésem.

2018. jún. 25. 16:25
 4/14 Mojjo ***** válasza:
79%
@2: Én úgy értelmezem, hogy nem a laboratóriumi műhús érdekli, az ugye nem épp növényekből van. De valóban, az még odébb van, hogy olyat tudjunk enni.
2018. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
76%

Kérdező, a hús ízét utánozni hivatott növényi eredetű vegán kajákat szinte mindig vagy szejtánból, vagy a szója különféle feldolgozási formáiból (a tofut is ide értve), vagy csicseriborsóból csinálják. Valójában egyik íze sem olyan, mint a húsé, nagyon nem. Talán még a szejtán hasonlít a legjobban rá, leginkább őt szokták műhúsnak nevezni, de ne legyenek illúzióid, az is tökmás lesz.


Viszont őszintén szólva, bár húsra csak igen visszafogottan hasonlítanak, mindegyik tud igencsak jó lenni, ha jól van elkészítve. Járj sokat vegán kajázókba, próbálj ki minél több félét és látni fogod, neked mi jön be.


Illetve a gombát ajánlom. Véletlen sem az ízetlen, gagyi bolti csiperkét, hanem minden mást, vargányákat, rókagombát, őzlábgombát, akármit, ami csak megtetszik a piacon. (A piacon árult gombák be vannak vizsgálva, nem kell aggódni, hogy bajod lehet.) Túlzásba nem jó vinni, mert a gombák kitin sejtfala megterheli az emésztést, de néha jó feldobni velük az étrendet, főleg ha az az étrend vegán.

2018. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Elvileg már csinálnak olyan vegán hamburgereket és steak-eket, amiknek szinte teljesen ugyan olyan az ízük, mintha nem lennének vegánok.
2018. jún. 25. 16:41
 7/14 Mojjo ***** válasza:
81%

@6: Ezt háromféle embercsoport állítja:

- a marketingesek, akik el akarják adni ezeket a termékeket

- azok a vegánok, akik ezer éve nem ettek húst és már azt sem tudják, milyen íze van

- a vérvegánok, akik minden áron rá akarják beszélni az embereket a vegánságra, tökmindegy mekkora marhaságokat kell ehhez összehordani


Ismételten csak azt tudom javasolni, hogy járj minél több vegetáriánus/vegán helyre, próbálj ki minél több féle ételt ott és meglátod te is. Én magam nem vagyok sem vegetáriánus, sem vegán, csupán szeretem a gasztronómiát, amibe ezek is maximálisan beletartoznak. És ismételten: attól, hogy csak egy üveg whiskey elfogyasztása után kezd az ízük húsra hasonlítani, még nagyon jók. Csak mások.

2018. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmi nem tudja utánozni a hús ízét... Amúgy én is ajánlom a gombákat, az állagukban fel tudnak mutatni némi hasonlatosságot a hússal (pl. a sárga gévagomba ilyen), még ha az ízük teljesen más is. De az nem baj.
2018. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7., ezzel nem értek egyet, de tegyük hozzá, hogy Magyarországon nem lehet nagyon kapni a jobb alternatívákat.


A borsófehérje pl. nagyon jó, de szójából is van olyan alternatíva (pl. itt Németo.-ban a Rügenwalder Mühle termékei) amelyikről nem hitte el a húsevő család, hogy nem hús (nem átverés keretében természetesen, hanem megkóstolták kíváncsiságból).


De rengeteg ilyen tesztvideó is van, ahol 10 járókelőből 9 nem jön rá, hogy nem hús.


Az osztrák mekiben lehet szójából kérni a hamburgert, a férjem, miután kemény egy hete letette a húst (ez már régebben volt), kipróbálta. Visszavitte, hogy ez ugyan nem szója. De, az volt. Az ott dolgozók mondták, hogy elég gyakran találkoznak ezzel, hogy visszaviszik az ételt, mert azt hiszik véletlen húst tettek bele, holott csak annyira valósághű utánzat.


Persze ez főleg a kolbász-és virslifélékre, felvágottakra, rántott dolgokra, feldolgozott "hús"félékre vonatkozik.

Egy egészben sült csirkét nyilván nem lehet utánozni.


Kérdező: ha Magyarországon hozzájutni a Quorn termékeknek azt ajánlom, szintén nagyon élethű. A virslijük a németek szerint olyan mint a Bockwurst és a Weißwurst keveréke, szintén nem lehet megmondani, hogy nem hús.

2018. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Mojjo ***** válasza:
@9: Köszi az infókat, azt hiszem, ezt nekem is ki kell próbálnom, ha sikerül valamerre felkutatni :)
2018. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!