Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fogyókúrához a Graham toast...

Fogyókúrához a Graham toast kenyér, vagy a sima teljes kiőrlésű (rozsos) toast kenyér a jobb?

Figyelt kérdés

Természetesen csak mértékkel fogyasztandó, nem ész nélkül.

Melyikbe lehet kevesebb kalória?

Melyik az egészségesebb?

Melyik megy jobban a fogyókúrához?



2018. jún. 27. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Eredeti frissen sült holmik a jók , az összes tele ami tartósítóval pálmaolajjal meg fűrészporral és maláta színezékkel . Ezek is hízlalnak és károsak . De a TONUS kenyér tökéletes .
2018. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Nekem egyik sem vagy mindkettő, attól függ, milyen passzban vagyok (mindig kiemelkedően előnytelen a kenyér, de néha beszuszakolom). Az számít, hogy a kalória- és tápanyagbeviteled megfelelő legyen.


Az emberek valószínűleg többségének mindkettő egészségtelen, mert gluténtartalmú (maga a glutén önmagában keveseknek árt, de betegségfaktor más gyakori faktorokkal, amennyire tudom).

Aki extrém módon nem bírja a szénhidrátot vagy csak kicsit nem bírja, de a kenyérből csak sokat tud enni (én), annak se jó.

Egyébként jobbára ártalmatlannak tűnik számomra s egy picit jobbnak a fehérnél is, bár a különbségek nem mindenkinek számítanak.


Akit a kenyér nem laktat (régen simán bevágtam fél kilót vajjal és semmi, éhes maradtam. a rost sem segített, nekem az nem szokott), annak nyilván nem célszerű eledel fogyókúrában.

Akit ugyanúgy laktat, mint minden más és a tápanyagbevitelt sem zavarja, az eheti.

A többi pedig tapasztalja ki, nála mi van.

2018. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már szerencsétlen glutént, ha nem érzékeny rá, nincs vele semmi baj.


Graham toast:

100 g 230-250 kcal

Fehérje 8-9 g

Szh 44-47 g

Zs 2 g


Rozsos toast

260-270 kcal

Fehérje 8-10 g

Szh 52-56 g

Zs 2 g


Nem sok a különbség a kettő között, szóval amelyiket gondolod. A lényeg, ha fogyókúrázol, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit felhasználsz.

Nekem amúgy egyik se ízlik, én zabpelyhet, gabonapelyhet, müzliz szoktam enni, az még kevesebb kalória, és az is telít.

2018. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!