Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Graham kenyérnek mennyi a...

A Graham kenyérnek mennyi a szénhidrát tartalma? Melyik kenyérnek a legalacsonyabb?

Figyelt kérdés

Néztem neten,de van olyan oldal ami 46 gramm szénhidràtot ír, van ami 55-öt. Cukorbeteg vagyok, fontos lenne tudni.

Vagy esetleg melyik kenyérnek a legalacsonyabb a ch tartalma? Tudom hogy vannal ch csökkentett kenyerek, de azok se egyformàk plusz azok fehérlisztből készülnek.



2016. aug. 30. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem erről fogalmam sincs, csak azt tudom, hogy amikor a kollégámnál kezdődő cukorbetegséget állapítottak meg, amit még életmód-változtatással és diétával lehet kezelni, akkor annyit tett, hogy a fehér kenyeret graham kenyérre cserélte és napi egy órát tornázott, meg persze felhagyott a cukros löttyök ivásával, és jelentősen csökkentette az édességfogyasztást. Volt egy idő, amikor ismét rákapott a fehér kenyérre, meg kevesebbet mozgott, akkor nem voltak jók az eredményei, úgyhogy ismét visszaállt a diétára és a mozgásra. Ő azt mondja, neki ez a graham kenyér dolog bevált.
2016. aug. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szeletelt, csomagolt kenyereken általában feltüntetik. Amiről nem tudni, 60 grammal számolok, a következő vércukor mérésnél kiderül, hogy tévedtem-e.
2016. aug. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, nekem ez nem segít, inulinos vagyok. Azt nem lehet visszafordítani mivel nem is a helytelen tàplàlkozàs miatt jön létre.

2-es köszi, bàr nekem soknak tűnik a 60. Na majd kiderül.

2016. aug. 31. 07:45
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt a KalóriaGurut szoktam nézni, szinte mindent megtalálok benne, amit esetenként keresek. És még ráadásul a sor végén a GI értéket is mutatja.

2016. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jubilee ***** válasza:
A ceres Gra-hamm kenyérnél 100g-ban 44 g ch van. De vettem már alacsonyabb ch tartalmú teljes kiőrlésű kenyeret is.
2016. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, én eléggé otthon vagyok a témában, mert CH-szegény diétán vagyok már 3 éve. A Graham kenyér biztos egészséges, de a ch tartalma nagyon magas, ezért semmiképp nem javasolnám cukorbeteg emberek számára. Olyan kenyeret keress, amelynek 40 gr alatti a ch-ja. Én a következőket szoktam enni:

Lipóti élesztőmentes

Ludwig jókenyér teljeskiőrlésű

Csomagolt Pur-Pur

Glyx kenyér

Ceres Slimmm toast kenyér


A purpurban meg a Glyxben sajnos van szója, de a többi szójamentes, és mindegyik kapható csomagoltan a Sparban, némelyik a tescóban meg a CBa-ban is, kivéve a Lipótit, ami ugye a pékségben kapható.

Amúgy a Lidl saját Fit&well bagettjei és ciabattája is megfelelőek.

A legjobb, ha mindig a csomagoláson megnézed a ch-t, de grahamot semmiképp ne egyél, mert akár 46, akár 55 az mindenképp sok.

És ha adhatok egy tanácsot teljesen jó szívvel, próbálj legalább részlegesen áttérni a paleo diétára, mert többet érsz vele, mint a gyógyszerekkel.

2016. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a ProBody kenyérnek a legalacsonyabb a szénhidráttartalma (6% körül), meg a hasonló fitnesskenyereknek, de ezek durván tele vannak nyomva szójával, szerintem semmi értelme ilyesmit enni. Előző voltam
2016. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-7 köszi a vàlaszt, mindenképp megnézem ezeket a kenyereket. Viszont a paleo nekem nem segít, ugyanis nem szimplán gyógyszeres vagyok hanem inzulinos.
2016. szept. 1. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnap találtam a net-en: "Ír szódás kenyér" (= szódabikarbóna) gyorsan készen van, saját magadnak is otthon megkavarhatod a neked tetsző lisztből. Ha nincs kenyérsütő géped az sem gond, van fent a net-en u.n serpenyős változat is.

Én holnap akarom kipróbálni.


[link]


Ha itt megnézed a liszteket, azok közül valóban a graham-lisztnek van a legalacsonyabb ch-tartalma (=64,4 gr), és ráadásul a GI %-a is (=51 %) alig-alig csúszik át a közepes kategóriába.

2016. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!