Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kifli kenyérből van, vagy...

A kifli kenyérből van, vagy teljesen más anyagból készítik?

Figyelt kérdés

2018. jún. 28. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Nem kenyérből, hanem kenyér tésztából, csak még is máshogy.
2018. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ.

A sima vizes kifli kenyértészta.

A vajas kifli vagy a tejes kifli nem, annak a tésztája más.

2018. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Fehér kenyér hozzávalók: fehér kenyérliszt, víz, só (a makacsok kedvéért: élesztő)

Vizes kifli hozzávalók: finomliszt, tej, vaj, cukor, víz (a makacsok kedvéért: élesztő)


Végülis s napos csibe, az elefánt és az ember alkotóelemei 100%-ban azonosak.

2018. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Kenyérből van az is, csak nem teszik bele a héját és mâsképp formázzák.
2018. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Többféle kifli van, van amelyik ugyanúgy készül, mint a kenyér, csak kifli alakúra formázzák, de én pl kiflit liszt, tej, só, cukor, vaj és élesztőből készítek otthon.
2018. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha már az itthoni tésztáknál tartunk, én pontosan ugyanabból a tésztából készítem a zsemlét és a kenyeret (a kifli nekem felesleges macera, de ha csinálok olyat, azt is ugyanabból a tésztából formázom). Ezek összetétele változó, de általában többféle liszt, szezámmag, víz, só, élesztő és kókuszzsír van bennük (pici lenmag is, de a szezám sokkal fontosabb). A zsírtalan kenyeret borzalmasnak találom, de van családtagom, aki azt szereti, úgyhogy az ő kenyeréből a zsír mindig hiányzik.

Pár héttel ezelőttig tojás is volt a kenyeremben, de ma már csak a tetejét kenem meg vele.


A bolti kifli más ízű, mint a kenyér, no persze, sokféle kifli és kenyér van, más-más receptekkel, összetétellel.

2018. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Végülis s napos csibe, az elefánt és az ember alkotóelemei 100%-ban azonosak." ez nagyon aranyos volt!
2018. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!