Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen praktika van, hogy a...

Milyen praktika van, hogy a kifli/zsemlye reggel is puha legyen/maradjon?

Figyelt kérdés
Ha délután megveszel a kiflit/zsemlyét, többfélét is próbáltam, az reggelre vagy megszárad vagy kicsit ragacsosabb lesz. Van vmilyen prakrika arra hogy frissebb maradjon? Reggel nem tudok boltba menni, ezért is kérdezem és szeretnék finom szendvicset csinálni.
2018. máj. 17. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van. Annyira egyszerű, hogy félek is elmondani.

Szóval a kiflit/zsemlét nejlonzacskóba rakod (ha abban vetted, akkor nyilván benne hagyod) kiszorítod belőle a levegőt, és a zacskó tetejét a zsemlék alá hajtod, hogy a levegő ne jusson be reggelig. Ettől másnapra nagyon finom puha lesz. Még akkor is, ha a megvásárlás napján kicsit száraznak tűnt.

2018. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogyaszthatósága nagyon függ a péktől is.

Mifelénk az árúházakban legalább hat féle kiflit kapni, de csak egy fogyasztható még harmadnapon is. Elég, ha bennehagyod a nejlonzacskóban. A többinél az első szerint érdemes eljárni.

2018. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nálunk is a nájlon táska vált be. De anyósom pl a kenyeret, beteszi a fagyasztóba....
2018. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fagyasztó tényleg jó. Csak megmikrózod és kb mintha frissen sült volna
2018. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fagyasztóba teszem, este kiveszem, hogy szép lassan olvadjon ki.
2018. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!