Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tudnék kezdeni több kiló,...

Mit tudnék kezdeni több kiló, félig kiolvadt egressel, és feketeribizlivel?

Figyelt kérdés
Sajnos elromlott a hűtőnk. Nem szeretném kidobni,de nem tudom mit készítsek belőle. Mondjuk, ha az egresmártást elkészítem, akkor vissza fagyaszthatom?

2018. júl. 5. 12:40
 1/4 Miss Endzsi ***** válasza:
34%
zabkásához, tejberizshez.
2018. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mártásként is lefagyasztgyahatod, de készíthetsz lekvárt is belöle, úgy hötü nélkül is eláll több évig is.

De lehet frissen enni gyümölcshabként, süteményekbe, stb.

2018. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a mennyisége sok, én befőzném. Akár csak befőttnek, kuktában, majd átalakítom lekvárnak télen, amikor direkt jó a sok hő... Mondjuk ez a feketeribizlire vonatkozik, egresre nem lenne ötletem, én csak frissen eszem.
2018. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A ribizliből egy kevés szintén olvadozó reszelt almával már elkészült a dzsem.

Az egresből mártást szoktam készíteni, nagyon szeretjük húsok mellé. Azt gondoltam ki, hogy üvegekbe teszem,kis tartósítószer a tetejére és kidunsztolom cukor nélkül. Remélem, hogy így hasonló lesz az íze. Nem próbáltam még így eltenni, egyszerűbb lefagyasztani.

2018. júl. 5. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!