Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Finom tonhal recept?

Finom tonhal recept?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vettem életem első tonhal konzervjét. Buta kérdésem lesz, ezt így felbontás után egyből fogyasztható?

Illetve van valami nagyon finom bevált receptetek tonhal konzervből? Előre is köszönöm. ☺


2018. szept. 10. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Levét leöntöm, majonézt, apróra vágott lilahagymát szoktam keverni bele, kenhető masssza lesz, és pirítósra, bagettre, szendvicskrémnek valami isteni. Egész nap és egész héten tudnám enni.
2018. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Fogyasztható, de nem sok köze van ízben pl egy tonhal steakhez. Én leginkább salátára teszem, vagy csinálok egy tonhal krémet belőle, pirítóssal. Még tonhalas spagettihez szoktam felhasználni.
2018. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magában is fogyasztható, és rengeteg tonhalkrém/pástétom recept van a neten, aminek a tonhalkonzerv az alapja. Vagy tonhalsaláta is készíthető belőle, zöldségekkel, olivabogyóval és kifőtt tésztával.
2018. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyből fogyasztható.


A kedvenc tonhalas receptem


Cukkinis-halas ragu (villámgyors nyári étel)


Elkészítési idő



HOZZÁVALÓK:

2 adaghoz:

2 db saláta cukkini

1 gerezd zúzott fokhagyma

2 evőkanál olaj,

kis chilipaprika apróra vágva (elhagyható)

5 szem kapribogyó (elhagyható)

1 doboz tonhal konzerv lecsepegtetve

1 evőkanál frissen facsart citromlé

só, ízlés szerint

ELKÉSZÍTÉS:

A megmosott cukkinit kisebb kockákra vágjuk, egy magasabb falú serpenyőben a felforrósított olajban folyamatos kavargatással félpuhára főzzük. Közben hozzáadjuk a lereszelt fokhagymát, illetve a chilipaprikát is. Sózzuk, borsozzuk, majd rárakjuk a kisebb darabokra szedett halat is.


Ha kész, citromlével meglocsolva tálaljuk. Kb. 15 perc alatt kész a könnyű és finom ételünk.

2018. szept. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. ☺
2018. szept. 11. 03:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tonhalas tészta - eddig kb. csak 50x csináltunk, annyira szeretjük.


Hozzávalók:


Tonhalkonzerv - 300-350 g (van 4x80g-os kiszerelés, mi ezt szoktuk)

Paradicsomkonzerv (egész)

1-2 ek. olaj

Bazsalikom

Fűszerek (só/bors)


Elkészítése:

A tonhalat lecsöpögtetem, majd kis olajon odateszem pirulni. Nem kell neki sok idő, közben sózom, borsozom. A paradicsomokat összedarabolom kicsit, és a levével együtt a tonhalra öntöm, jól megszórom bazsalikommal. 4-5 percet hagyom főni. Közben spagetti tésztát főzök ki. Ha kész van mindkettő, akkor a szószt összekeverem a spagettivel (nem külön tálaljuk!). Sajt mehet rá, de ki lehet próbálni a nélkül is.

2018. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6-hoz még annyit, hogy az olajon lehet először hagymát pirítani, és úgy rá a tonhal, illetve idő közben mehet bele fokhagyma is, csak én nem szoktam tenni bele, mert a párom érzékeny rá.
2018. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ☺
2018. szept. 12. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!