Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Illik zöldséges másodikhoz...

Illik zöldséges másodikhoz gyümölcslevest enni ebédre?

Figyelt kérdés
Pl gyümölcsleves, kelkáposztafőzelék
2018. okt. 26. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jöhetne.
2018. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a gyümölcsleveshez a főzelék nem nagyon passzol, de látod, másnak meg semmi gondja vele.

Vendégeket vársz, azért kérdezed? Ha nem, akkor ne foglalkozz mások véleményével, hanem jó étvágyat! :)

2018. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán, nekem az a fő, hogy nagyon hasonló ne legyen a két étel, illetve édes vagy savanyú legfeljebb az egyik legyen. Plusz az sem jó, ha mindkettő nagyon tartalmas, bár már ez is lehet emberfüggő...


Én, aki odavagyok a zöldségekért és nem eszem húst, alapból zöldséges ételt eszem gyümölcsleves után is, nekem nem ütközik - de azért valami szilárdabb, illetve tartalmasabb cucc is kell. Ha a főzelékhez van feltét vagy köret (nálunk a főzelék az főzelék, nem köret), akkor mehet.

2018. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk én inkább zöldségköretes husit ennék, vagy rántott zöldséget csinálnék gyümileves mellé, esetleg gombapörit.

De ha neked megy mellé a káposztafőzelék, akkor hajrá :)

2018. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
76%

Ha ne adj'Isten pont egy zöldség-gyümölcs kombót választok, akkor kit érdekel, hogy ez most illik vagy nem illik?

Egyáltalán ki szólhatna bele és milyen alapon, ha pl. egy tejszínes eperkrémleves után, kapros tökfőzeléket szeretnék enni?

2018. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Saját részre kell. Nem várok vendégeket.

Gyakran beégek az étteremben...

2018. okt. 29. 12:10
 7/10 veterán vas ***** válasza:
Nem kell olyan étterembe járni, ahol a személyzet szóvá teszi, hogy a kedves vendég mit fogyaszt a saját pénzéért. :(
2018. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem másokkal együtt jár kajálni ebédidőben és ők teszik szóvá. Csak nem a személyzet, akiknek érdekük, hogy ne szóljanak be...
2018. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyszer csontlevest ettem kenyérrel. Rosszul lettem tőle. Tehát, nem a vélemény számít.

Ilyen kis hibát nem tesz szóvá a személyzet.

Társaság nélkül szoktam ebédelni.

2018. nov. 1. 12:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont valami egészségügyi probléma lehet a háttérben: nem bír mindent a gyomrod, az átlagnál is kevésbé, hiszen látod, akinek rendben van az emésztése, annak nem gond, ha zöldséges második előtt gyümölcslevest eszik. Ha viszont ez a helyzet tényleg, akkor mi nem fogunk tudni segíteni: neked, saját magadnak kell kitapasztalnod, hogy a te gyomrodnak mi jó meg mi nem. Annyit tehetsz, hogy figyeled, hogy mire hogyan reagál a szervezeted, és a legközelebbi ebédválasztásba belekalkulálod a korábbi tapasztalatokat is. Meg azt teheted még, hogy amikor valami új variációt próbálsz ki, akkor nem eszel nagy adagokat.
2018. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!