Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek az olaj felbontás...

Szerintetek az olaj felbontás után meddig használható fel?

Figyelt kérdés
Ugy merult fel bennem a kérdés, hogy találtam egy olajat, amiről biztosan tudom, hogy 2017 oktoberben vettem, es meg háromnegyedig van.
2018. okt. 28. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem akármeddig, pontosabban addig, amíg nem kezd avasodni. Az avasodás ugyan egészségre nem ártalmas, tehét elvileg továbbra is használható lenne az olaj, de az íze kellemetlen, csípös lesz, és az ételt elrontaná ezzel.

Ha megkóstolod - melegítve jobban érzödik az esetleges mellékíz -, és nincs szokatlan íze, akkor nyugodtan felhasználhatod.

2018. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyasmi rémlik, hogy ha megsütsz benne egy kis krumplit, az első kis adagot kidobod, csökkenti a mellékízt, ha már van! De hogy mennyi idő amig avasodni kezd, az sok mindentől függ. És a totál zárt flakonok sem ugyanannyi idő után avasodnak. Valószínűleg számít az az alapanyag amiből sajtolták. De nem káros. hallottam olyann emberről, aki kifejezetten az avas szalonnát szerette! (A fene a gusztusát) :-)
2018. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Megnézem felmelegítve, köszönöm az útmutatást is ;)

2018. okt. 28. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy az avas olaj nem ártalmas az egészségre.

Az avas zsírok, olajok igen károsak az egészségre, tele vannak szabad gyökökkel, parjzsmirigy alulműködést okozhatnak, és erős sejtmembrán roncsoló hatásuk is van. A lipidek (zsírok) oxidációja ugyanis láncreakciószerűen történik elektronelvonással és ha egyszer beindult, akkor a testben is folytatja "áldásos" tevékenységét, immáron a testben lévő zsírokkal. Mellékhatásként egyébként a zsírban oldódó vitaminokat is elpusztítja.

Spanyolországban volt a nyolcvanas évek elején egy tüdőgyulladás-járvány, amiről utóbb kiderült, hogy avas olaj okozta...

2018. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az avas olajat azt már biztos nem használnám fel, annyit nem ér az egész...
2018. okt. 28. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!