Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért írják rá nagy betűvel a...

Miért írják rá nagy betűvel a paprikás szalámira, hogy "szója- glutén- laktóz mentes?

Figyelt kérdés
Tudtommal egyiknek sincs helye benne, tehát elvileg minden szaláminak ilyennek kellene lenni, és akkor kellene figyelmeztetni a vásárlót, ha ezek benne vannak. Most ezt vegyem, úgy, hogy ha ez nincs ráírva egy szalámira, akkor van benne szója, glutén és laktóz?
2018. nov. 9. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Elöször is rengeteg szalámiban, felvágottban vanak ilyen adalékok (egyszer olvasd végig az összetevöket különbözö húsipari termékeken, igencsak meg fogsz lepödni!!), másrészt aki valamelyikre allergiás, annak elég, ha a szomszéd sorok készült valami ami ezeket tatalmazza, már nagy baja lesz belöle.

Ezzel, hogy ráírják, a gyártó garantáltja a mentességet, azaz aki valamit nem ehet ezek közül, az is meg meri venni a terméket.

Szóval ha rá van írva, akkor garantáltan nincs benne semennyi sem, ha nincs, akkor elöfordulhat, hogy kisebb mennyiség igen. Ezért érdemes elolvasni az összetevök listáját minden alkalommal!

2018. nov. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

A vásárlók egy része nem tudja, hogy miből és hogyan készül a szalámi, a húsfeldolgozók egy része pedig úgy gondolja, hogy jó lesz a buta vásárlónak a különböző adalékokkal dúsított áru is, ezért annak is kell bizonyítani, hogy nincs benne allergén, aki hagyományos módon állítja elő ezeket.

Egyébként pedig azt gondolom , hogy elsősorban reklámfogás.

2018. nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Szinte mindenbe raknak ilyeneket, ha kell, ha nem, úgyhogy ez a glutént, szóját, laktózt kerülőknek segít.

Én élből nem veszek feldolgozott dolgokat, cswak egykomponensű alapanyagokat (kevés kivétellel, pl. mustárt nem tudok csinálni elég jót, abból keresek cukormenteset, amire rá van írva valamiért, hogy gluténmentes is... mit keres egy mustárban glutén? passz), az is jó módszer, de erre nem mindenki hajlandó. S rém fárasztó a boltban mindent végigolvasni.

2018. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Glutén és laktózérzékeny vagyok. Nekem ez nagy segítség, hogy rá van írva.
2018. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is reklámfogás. Főleg szalámiknál több termék is mentes ezektől, mivel szükségtelen bele, de így biztos többen veszik ezt. Bár én nem ezért vettem, hanem azért, mert finom és kellemesen csípős.

Igen, sajnos már mindenbe mindent tesznek.

2018. nov. 9. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!