Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ez milyen gomba?

Ez milyen gomba?

Figyelt kérdés

Mezőn találtam fa közelében.


[link]



2018. nov. 14. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom sajnos.. A biztonság kedvért vidd be a piacra és a gombaszakértő megmondja..
2018. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki sem tudja erről a képről megállapítani. Legközelebb még a mező fényképezd le, vagy legalább a tönkjével együtt illene leszedni szedni.

[link]

2018. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
A kpépen OTT VAN a tönkje!
2018. nov. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Bármilyen lehet.
2018. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

De mindenképpen ellenőriztetsd gombaszakértővel mielőtt megfőznéd.

2018. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kreténpali ***** válasza:
100%

Mezőn, novemberben, sötét lemezes, vastag a kapaja, nagy íves, fehér, a tönkje is fehér.

A lemezek elég ramaty állapotban vannak, frissen világosabb lehetett a lemeze, valami gallér féleség is van rajta.


Én sima mezei csiperkére tippelek, de ne vegyél rá mérget, hogy egy kép alapján tévedés nélkül beazonosítható.

Mostanában lehet még ilyen mezőn, ha találsz, vidd el bevizsgálni. HA ehető, kérdezd meg mivel lehet tipikusan összetéveszteni, ami nem fogyasztható, vagy mérgező.

2018. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez alapján a kép alapján felőlem tengeri sün is lehet. Vidd el gombaszakértőhöz ha sokat szedtél, és szeretnéd elkészíteni, ne itt informálódj a magad érdekében.
2018. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy penészes fánk.
2018. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!