Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A hőkezelt vagy a tartósítósze...

A hőkezelt vagy a tartósítószeres savanyúkáposztában lehet több probiotikum?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a hőkezelés vagy a tartósítószer (Na-benzoát pl.) veszélyesebb a savanyúkáposzta baktériumtartalmára? Mert ugye elvileg a savanyúkáposzta a probiotikumtartalma miatt jó az emésztésnek, de vajon marad-e benne élő probiotikum, ha különféle módokon tartósítják?

2018. nov. 22. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy mindkettő gátolná a baktériumokat, de nem is azok miatt fogyasztjuk a káposztát. A hőkezeléssel a C vitamin nagy része is elveszne. Én úgy gondolom, hogy csak sóval szokták tartósítani. Legalábbis mi csak sót teszünk a káposztához, szerintem nagyüzemileg is.
2018. nov. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A "natúr" savanyúkáposztában. Normálisan a savanyúkáposztát a tejsavas erjedés során keletkező tejsav tartósítja, a tejsav baktériumok spórás formába mennek át, amikor a megnövekedett tejsav tartalom miatt gátolt a baktériumok szaporodása és leáll az erjedés. Bármilyen további tartósítási megoldás a spórákat is károsítja. Az egészséges emberi bélflórának a tejsav baktériumok kiemelt fontosságú tagjai.
2018. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Boltban vagy hőkezelt vagy tartósított van, szezonális kínálatban nagyon ritkán szokott lenni olyan, ami csak káposzta és só és rá van írva, hogy nem hőkezelt. A piacos hordós kiszerelésűnél meg felemás tapasztalataim vannak - eladótól függően - vagy megmondja, hogy hogyan készült, vagy aszerint változik az elkészítési módja, hogy mi a jó Neked... ;) Pl.

- Ez édesítőszeres savanyúság?

- Igen-igen, természetesen.

- Akkor nem kérek.

- Á, jut eszembe, ebben pont nincs is édesítőszer...

Én nem tudok káposztát savanyítani otthon, úgyhogy marad a bolti - a hőkezelt vagy a tartósítószeres - ezért érdekel, hogy melyik módszer hagy életben több baktériumot.

2018. nov. 26. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!