Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A felbontott olívaolajat...

A felbontott olívaolajat valóban 30 napon belül el kell fogyasztani?

Figyelt kérdés

Holnapután lesz 1 hónapja, hogy megbontottam egy olívaolajat, de kb. csak a fele fogyott el ennyi idő alatt, az ára miatt pedig érthető, hogy nem feltétlenül szeretném kidobni.

Sima napraforgóolajat több hónapig is használtam akár (egyszerre ugyanis mindig olyan keveset használtam), annak nem volt semmi baja. Az olívaolajat is lehet így vagy az ténylegesen megromlik 30 nap után?


2018. dec. 11. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már három hónapja is megvan bontva és semmi baja. Az olaj max. avasodni szokott, de azt érzed a szagán.
2018. dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hűvös, sötét helyen tárolva (de nem a hűtőben) nem romlik meg félév alatt sem.
2018. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

Semmi baja nem lesz,hónapok múlva sem.


Maximum megavasodhat,de nagyon hosszú idő alatt. Azt pedig észreveszed könnyedén, mert rossz lesz az íze.

2018. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy reklám fogás. Azért írják rá, hogy minél előbb elhasználd és vegyél újat havonta.
2018. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Közel egy évig használtam egy salátához való olívát és kutyabaja nem lett. Ha csak nem üzemeltetsz valami éttermet, egy átlagos háztartásban nem fogy olyan gyorsan.
2018. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod még hónapokig, megfelelő tárolás mellett.
2018. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán értem, én simán használtam évekig az én üvegemet, mivel nem szeretem az olívát, de 1-2 ételbe mégis jó és az kell. Nem tűnt úgy, hogy meg akarna romlani, még a hermelínkészítés után is hetekig elvolt, pedig ott sajtdarabkák is úszkáltak benne.


De sok étel van, ami sokkal tovább eláll, mint ami rá van írva.

2018. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!