Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a véleményetek a "reform"...

Mi a véleményetek a "reform" köretekről (pl köles, bulgur, hajdina, quinoa)? Szoktatok ilyeneket enni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 20:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

A köles, bulgur, hajdina rendben van , de a quinoa számomra nem megfelelő, mivel az egyik legnagyobb környezeti terhelést a termények szállítása jelenti, ezért én próbálok olyan élelmiszereket venni, amelyek nem Dél-Amerikából, Ázsiából vagy épp Új-Zélandról származnak. Ráadásul nagyon nagy a környezetre gyakorolt hatása a termesztésüknek is.

Nem vagyok híve az ilyen „divatélelmiszereknek” amik szép lassan,(vagy már nem is olyan lassan 😟) tönkreteszik a Földet.

[link]

[link]

2019. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Ėn nem kölest max köles golyónak eszem meg,csalådunkba senki nem eszik ilyet.
2019. márc. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Bulgurt és kuszkuszt szoktam csinálni, kuszkuszból még felfújtat is. Néha rakott ételek alá rizs helyett is kuszkuszt teszek. A többit még nem próbáltam.
2019. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kölest, bulgurt, hajdinát, kuszkuszt, gerslit szoktam csinálni viszonylag rendszeresen, tehát nem ilyen évi egyszer szinten, a hajdinát kevésbé szeretem, a többi nagyon finom szerintem.
2019. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

köles - gyerekkori trauma, olyan mint a salak, az istennek nem fő át, általában csak beáll egy ilyen száraz, áttörhetetlen göbbe, vagy ilyen fostos lében úsznak a golyóbisok. anyám nagy hippi volt a 90es években, oviban nekünk ez volt a kaja, a köles kása volt az egyik "mumus" nem voltam hajlandó megenni.


quinoa- imádom mert egy perc alatt kész, nem kell vele 20 percig bacakodni mint a rizzsel.


amaranth - imádom, puffasztva, főzve. a népek kb. fele azt hiszi ez a quinoa. vagy a köles lol.


hajdina - szeretem az illatát, ízét. salátába keverve isteni, de egymagában nekem picit túl sok. más gabonával nem keverném.


bulgur - tulajdonképpen ugyanaz mint a rizs, de élvezeti értékre kevesebb. nem praktikus, tuti nem vennék magamtól soha.

2019. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok oda értük, talán még a köles az, ami nem rossz.

De legalább gluténmentesek (a bulgurt leszámítva), így nem olyan károsak. De ha már gabona, inkább eszek rizst.

2019. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek a nagy része a halál f@száról jön, annyira "egészséges", hogy közben a szállítás tönkreszennyezi a levegőt, a talajt, stb. Biztos jó ötlet ilyeneket enni?
2020. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!