Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vákuumcsomagolt hús felbontás...

Vákuumcsomagolt hús felbontás után visszavákuumozva is eláll ugyanannyi ideig, ameddig az eredeti szavatossága jelezte?

Figyelt kérdés
Vettünk egy nagyobb darab báránycombot, de csak a felére van ma szükség a főzéshez. A másik felét azonnal beleraktuk egy vákuumozható edénybe, és visszatettük így a hűtőbe. Az eredeti szavatossága szerint jövő hét végéig volt jó. Eláll így is addig, hogy egyszer, rövid időre meg lett szakítva a vákuumozottság, vagy inkább fagyasszuk le?
2019. márc. 30. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha kibontottad az eredeti csomagolásból akkor már nem érvényes a szavatosság, ha nem használod fel egy-két napon belül, akkor fagyaszd le.
2019. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ nálad mit jelent a vákuumozható edény.

Mert vannak azok az edények, amiknek csak a gumis oldalát megemeled, szisszen egyet, de attól még nem lesz benne szó szerint vákuum.

Én foglalkoztam egy időben a Zepternek az un. Vacsy edényeivel, amiből egy gép segítségével lehetett kiszívni a levegőt. Na azok már valóban a szó szoros értelmében vákuumot képeznek.

Sózd le, és pár napig így is eláll, de én nem várnék vele még egy hetet. Vagy ha kétséges, hogy pár napon belül felhasználod, akkor inkább fagyaszd le.

2019. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Zepter-féle VacSy edényről van szó konkrétan.
2019. márc. 30. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Abban simán eláll, de akkor is max 1 hét a felbontástól.
2019. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
2019. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
A vákumoz"gép" lehe egy takarítógépes porszívó is. Simán összeroppantja a műanyaghordót is.
2021. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!