Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gluténmentes hamburger zsemle,...

Gluténmentes hamburger zsemle, vagy mégse, jogosan háborodok fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy étterem gluténmentes hamburger zsemlét árul borsos áron, viszont azt mellé teszi, hogy a burgerükben lehet glutént tartalmazó feltét, valamint a keresztszennyeződéseket nem tudják kivédeni, majd oda írják szép szóval, hogyha glutén érzékeny vagy akkor ne gyere hozzánk enni te paraszt.

Értelme sincs árulniuk így ebben a formában, ha nem tudják biztosítani, hogy gluténmentes legyen a kaja is 100%-ban. Vagy csak kifejezetten egy bizonyos komplett termékre kellene szűkíteniük a kört. ( Lásd meki gluténmentes sajtburger. )

Már nem azért, de ez a vásárlók arcon köpése szerintem...



2019. ápr. 1. 18:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Másrészt attól kezdve gluténmentes, ha már a búzát is olyan malomban őrölték meg, ahol garantáltan semmi más fajta búzát nem őröltek. Mert ha a malomban 1x ilyen, később olyan búzát, rozst, akármit őrölnek, akkor már a liszt alapból nem lehet glutén...
2019. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mekiben hogy a rákba ne lenne meg ?
2019. ápr. 2. 20:01
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Te csak ilyen végtelenül primitív módon tudsz megnyilvánulni?
2019. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Alapvetően ezen nem érzem, hogy fel kéne háborodnod, mivel nem átvertek, hanem elmondták, hogy ez van sajnos. Az rosszabb, ha már megeszi az ember, és utána közlik, hogy "Jaaaa... amúgy... az van..."

Az más kérdés, hogy ennek így semmi értelme. Mármint aki nem gluténérzékeny, az minek enné meg a drágább, és valószínűleg kevésbé jó ízű, állagú zsemlét? Azzal én is egyet értek, hogy ha egy étterem gluténmentes dolgokat kínál, akkor az legyen tényleg az, vagy ne is hirdesse, mert ez így halottnak a csók. Ha valami laktózmentes, akkor az nem csak úgy tessék-lássék módon az, és ha valami vegetáriánus, az sem úgy működik, hogy csak egy kicsi csirkeláb van benne.


De azt látom a válaszokból, hogy nagyon sok félreértés van a gluténmentes étkezéssel kapcsolatban. :-( Én nem vagyok az, de van a családomban érzékeny. Az nem igaz, hogy vannak fokozatai. A cölikália (lisztérzékenység, gluténérzékenység) egy autoimmun betegség. Bélbolyhok pusztulásával jár. Ezt kéne tudatosítani. Hányszor van olyan, hogy valaki (aki nem gluténérzékeny) elmegy orvoshoz, majd kiderül, hogy valamilyen úton-módon a bélbolyhaival van gond. "De hááát, nem is éreztem" - mondja a beteg.

Igen, ez így van itt is. Attól, mert vagy olyan szerencsés, hogy nincsenek tüneteid rögtön a glutén fogyasztása után (kiütések, gyomorfájdalom, ekcéma, hasmenés, görcs, puffadás stb), attól még rombolódsz odabent rendesen. Aztán ha nem tartod a diétát, akkor jön mellé több érzékenység, betegség, nőknél meddőség, nőgyógyászati problémák. Sőt olyan is van, hogy vannak tüneteid, de nem gondolsz gluténérzékenységre. Hajhullás, gyulladások, fáradékonyság, gyengeség, rossz közérzet, étvágytalanság, hiánybetegség, fogyás. Ezek drasztikus javulása tapasztalható, ha az ember tartja a diétát.


Őszintén nem tudom, miért idegesíti a többi embert, ha valaki gluténérzékeny. Meg ez a "majd én jobban tudom" hozzáállás. Én sem állok neki pampogni, ha valaki olyan betegségben szenved, aminek nem tudom a lefolyását, "szabályait"... De mások meg: mivel hallottam róla, és "hát az öregjeinknek se vóóót ilyen" ezért nekiállok harcoskodni, hogy de nem lesz bajod attól a kis zsemlemorzsától. Az öregjeinknek is volt ilyen, csak belehaltak. Az más kérdés, hogy most már annyi szennyet eszünk, hogy abszolút lehetséges, hogy nem maga a glutén a baj, hanem azzal összekapcsolódva valami anyag ezt váltja ki.


De engem nem idegesít, ha valaki vegán, vega, laktózé., gluténé., hisztaminé., tojás, mogyoró, szója vagy bármi allergiás. Az hogy valaki ezt bután kezeli... Sok buta ember van. De emiatt nem kéne azokat lenézni, akik valóban igyekszenek betartani, és örülnek esetleg, hogy látnak egy lehetőséget. Az, hogy rögtön kérdezik az elkészítési módot pl, hogy tudják, van-e keresztszennyeződés... Nos, egy terhes nő el is vetélhet, ha nem veszi figyelembe ezt.

2019. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ott a pont az utolsónál.

Nálam sajnos a gyomortükrözésen derült ki a vékonybél atrophia, ami cölikáliára utal.


A doki mondta, ha nem tartom a gluténmentes diétát nagyon szívesen vár vissza az elsorvadt vékonybelem kimetszésére...úgy igazából csak ennyit jelent ez a betegség.


De sajnos a sok f...szparasztot nem is érdekli, fel sem akarja fogni a körülötte zajló dolgokat a világban, jobb az ha beszólhat.


Én sem járok a dagadt emberek kérdései alá, hogy minek eszel annyit, mert nem tudhatom, hogy az adott illető nem-e pajzsmirigy betegségben szenved például...


Ezt kéne felfogni...

2019. ápr. 3. 21:22
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Neked egyetlen egy barátod sincs, mi?
2019. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Te a semmin patogsz ,kérdező .gyerekem gluténmentes diétán van de ha ezt ki írják akkor nincs gond vele nem eszünk ott .bár értelmét nem látom hogy gluténmentes zsemle van de hamburger többi összetevöi nem azok ez olyan nesze semmi fogd meg jól.
2019. ápr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
60%
Tipikus magyar hozzáállás a kérdezőtől. Nem kapja meg az önigazolást, akkor már mindenki hülye paraszt, csak ő helikopter. Ha nem fogadod el mások válaszát (pláne ami,99%-ban azonos!), minek kérdezel véleményt?
2019. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
25%
Jobb vagy, mint a húsos-csontos. Hajrá!
2019. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A gluténérzékenységnek is vannak fokozatai, ahogy a 4-es is írta. Én csak enyhe érzékeny vagyok, így nekem nem gond a keresztszennyeződés, de olyanoknak akik hiperérzékenyek, azoknak minden morzsa számít. Nem tudom miért kell így felháborodni, semmi okod nem volt rá.
2023. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!