Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Létezhet, hogy a tegnap evett...

Létezhet, hogy a tegnap evett őrölt borssal túlfűszerezett ételtől ma reggelre teljesen bedagadtam?

Figyelt kérdés
Úgy konkrétan mindenem. A szemem, az arcom, a lábam. A szemem annyira, hogy alig látok ki rajta, még most is. Utánaolvastam, és a bors okozhat ilyen tünetet. Na de ennyire durván? Más is járt már így? Ez tényleg igaz lehet?

2019. ápr. 2. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem láttam, hallottam ilyet. Volt már hogy elborsoztam eléggé a kaját, de azért megettem és semmi hasonló hatása nem volt. Nem volt valami olyan a kajában amire allergiás lehetsz? Nehéz elképzelni hogy annyira túl volt fűszerezve hogy másnapra az egész tested bedagadjon. JObbulást.
2019. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként töltött csirkecomb volt rizzsel. Mást nem is ettem. A borstól már máskor is bedagadtam, de ilyen durván még soha.
2019. ápr. 2. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlfűszerezéstől? Nem hinném. Ilyenről még én sem hallottam.

Ha NAGYON, súlyosan allergiás vagy a borsra, akkor okozhat ilyen tünetet, de szimplán azért, mert túl sok ment belőle az ételbe... áhh.

Mindenesetre az állapotod kifejezetten a súlyos kategóriába tartozik, úgyhogy én a helyedben elhúznék az ügyeletre, mondjuk úgy kb. most azonnal. Pláne, ha reggel óta be van dagadva mindened. Ezt a borsnál sokkal veszélyesebb dolgok okozhatják, nem kéne szórakozni vele.

2019. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült jól megijesztenetek, de köszönöm a válaszotokat. Utána járok, hogy mitől dagadok a borsos ételektől ennyire. Elmegyek allergiavizsgálatra, mert ezek szerint nem tolong senki. Mondjuk én az olcsó tartósítószeres-adalékanyagos üdítőktől is bedagadok. A cukorpotlóktól is. De ennyire még sosem volt durva.
2019. ápr. 2. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Megijeszteni nem akartalak, de a leírásod alapján mindenképp azt ajánlom hogy menj el orvoshoz. Ha kevésbé voltak eddig durvák a tünetek akkor sem jó a szervezetnek ha olyan ételt viszel be rendszeresen amire allergiás vagy.
2019. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!