Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Most akkor mossam meg a húst...

Most akkor mossam meg a húst sütés-főzés előtt, vagy nem fontos? Milyen érvek szólnak mellette és ellene?

Figyelt kérdés
Én inkábbhajlanék arra, hogy ne, mert úgy egyszerűbb. (Ma sem mostam meg őket - húsleves lett és nagyon finom)
2019. ápr. 13. 21:42
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Mellette nem szól érv, hiszen a húson lévő baktériumokat mosással nem tudod eltávolítani (és felesleges is, hiszen a hőkezeléstől elpusztulnak), viszont a mosogatót összefröcsögteted a húslével, amin elszaporodnak.
2019. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ezen a cikken évekkel ezelőtt nagyon elgondolkodtam, azóta nem mosom meg a húst, csak akkor, ha valami miatt elkerülhetetlen.

Pl.a kocsonyahúst, vagy ha a csont bárddal van aprítva, a csontszilánkok miatt.


[link]

2019. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! (éljen! éljen!)

És, a kocsonyahúst miért ?

2019. ápr. 14. 00:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kocsonyahúson én mindig találok oda nem illő dolgokat, amit alaposan le kell tisztítani, lekapargatni, leborotválni, szóval én azt alaposan megmosom és úgy teszem fel főni.
2019. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akik nem mossák meg a húst, azok úgy ahogy megveszik darabolják és sütik/főzik is?

Én pl 1kg csirkemellből még kb 200g undorító részt kivágok/leszedek és ez idő alatt 2x mosom meg - nem a baktériumok miatt, hanem mert gusztustalan dolgok vannak rajta! El sem tudom képzelni, hogy ne mossam meg! Ezért is nem igazán eszek olyat, amit nem én kèszítek, mert nem tudom, min ment keresztül mire elém került...

Nekem ez olyan, mintha pl úgy enné valaki a répát ahogy kihúzta a földből 🤢

2019. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Utolsó! Milyen undorító dolgok vannak a csirkemellen?

Nincs semmi probléma azzal, ha megmosod a húst, ha utána megfelelő módon kitakarítasz.

2019. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is meg szoktam mosni, mert biztos több kéz is érintette mire elém került.

A sertéscombon pl mindig van olyan rész amiket leszedek, egy centinyi zsírt, mócsingot nem tűrünk meg a húsokon, a gyerek meg aztàn extràn nem.

Most megint elég sok a vadhús itthon, hétvégén jó lenne egy szarvaspörkölt kint az udvaron, na azt viszont tényleg alaposan àt kell nézni, meg kell mosni.

Ha csirkecombot rántok ki, azt mivel megnyúzom a bőrétől, utàna le is mosom.

De ugyenaz van a marhahúsnàl is, bàrànynàl, nyúlnàl.

Àztatni nem szabad, de lemosni azért nem àrt.

2019. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sztem pl. az, hogy hány kézen ment keresztül - nem tényező, mert úgymond "mennyiségileg" kosz nem rakódott rá, a bacik pedig ugye a hőben jobb létre szenderülnek...
2019. ápr. 15. 10:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oké, csak maga a gusztus.

De pàrom extrémen kényes ezekre amúgyis, ergo én is jobban beleszoktam ebbe a "kényeskedésbe".

Pedig ő màr 50-es, tehát nem is csak az van, hogy " fiatalos divatból" csinálnà, de mindig ilyen volt.

Én meg "hozzàöregedtem" :)

2019. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, valójában én is ilyen "mosós féle" vagyok (ffi 60) - csak gyakran lustább vagyok, mint kényes (és hajlok az egyszerúbb megoldásokra)(már amiben)
2019. ápr. 15. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!