Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen kókusztejet ajánlanátok...

Milyen kókusztejet ajánlanátok, ami sűrű?

Figyelt kérdés

Tejmentes fagylaltot szeretnék csinálni, kókusztejből. Videóreceptekben gyakran használnak konzerv kókusztejet, ami sűrű, felverhető hab állaga lesz a végére.


Az Alpro-s és hasonló kókusztej sose lesz ilyen.


Milyen konzerv kókusztejet ajánlanátok?


Előre is köszi.



2019. ápr. 26. 16:06
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Cocomas
2019. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Például az Aldi saját márkását.


Azt nem árt tudni, hogy két különböző dologról van szó. A konzervdobozos az valóban kókusztej, az is van ráírva, és az állaga is sűrű, nem folyós. Míg az Alpro és hasonló literes termékek nem kókusztejek, hanem kókuszitalok. A tej szót rájuk sem írhatják. A felhasználási területük is más. Míg a kókusztej egy önmagában nem élvezetes konyhai alapanyag, addig a kókuszital azonnali fogyasztásra van szánva.

2019. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 klopusz ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem írták, az Aldiban kapható konzerv kókusztej nagyon jó.

Ha fagyit szeretnél csinálni, tedd a konzervet egy éjszakára a normál hűtődbe, utána a sűrű és a híg rész szépen elválik egymástól és egyszerűen le tudod kanalazni a tetejéről.


Remélem, segítettem :)

2019. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van külön kókusztejszín, azt keresd, de a márkáját nem tudom, dm-ben vettem, ilyen kb. 2 dl-es papírdobozban.
2019. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Az Alpro és hasonló cuccokat csak a köznyelv hívja kókusz-, mandula-, zab- vagy szójatejnek. Ha megnézed ez nincs ráírva. Kókusznál ez kifejezetten megtévesztő mert a kókusztej létező dolog és nem egyenlő a kókuszitallal.
2019. ápr. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Alpro-ban nagyon alacsony, asszem 10 százalék körüli a kókusztej aránya, a többi adalék meg víz.


Sajnos nem tudom, hogy melyik felverhető meylik nem, de ízre és minőségre én ezeket ajánlom:


- Ami jó, az az Aroy-D márka, az olyan 60-70% körül van, sűrű, homogén, dm-ben kapható, de ebben is van emulgeálószer.


- Ízre szerintem legjobbak a konzerves kókusztejek, pl. a zöld spáros vagy a bio dm-es, ezekben nincs adalék, csak kókusztej és víz. Melegítve egynemű lesz, de szobahőmérsékleten kicsit darabos.

2019. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!