Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fogyasztható lehet még? Mit...

Fogyasztható lehet még? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
sikerült ma vennem egy egy hónapja lejárt sósmogyit. most van pont akcióban a Pennyben, ma jutottam el nézem a kartont ó még alig hiányzik a negyede, azt hittem nem is lesz, kaptam utána. most nézem minőségét megőrzi 04. 20. létezik hogy egy hónapja lejárt termék még polcokon marad napjainkban? most ezzel mizu lehet, fogyasztható még, vagy veszélyes? most futok bele először ilyenbe itt
2019. máj. 19. 19:58
 1/8 A kérdező kommentje:
és ez nem is ilyen árucsökkentett leértékelés volt mint az abc-kben hanem újságban hirdették konkrétan ezt hogy 500 helyett 400
2019. máj. 19. 20:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minőségét megőrzi,


Fogyaszthatósági ideje,


Pulton tartható,



Csomagolási idő,



Ezek mind tök mást jelentenek, ez esetben nyugodtan edd meg!

Nem romlott, hanem esetleg már minőségében gyengébb, mintha április 19-én fogyasztottad volna. Esetleg puhább, veszít sósságából.

A gyakorlatban valószínű még 1 évvel később se éreznél semmilyen minőségbeli különbséget.:D


A friss élelmiszereken találod a fogyaszthatósági időt, na arra tényleg nagyon kell figyelni. Ha egy hús vagy joghurt május 10.-ig fogyasztható, május 11-én már lehet zöldes, kesernyés stb. Íz és állag romlás következik be.

A minőség megőrzése pl egy wc papírnak legyen 5 év (igen annak is van), de 15 év múlva is wc papír lesz, ha nem használod fel, nem ázik el, nem tűzi a nap stb.

2019. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi. azzal tisztában vagyok hogy mindennél rá lehet számolni utána egy kicsit, csak azzal nem vagyok képben minél mennyi idő ez
2019. máj. 19. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A sós mogyoró ha "megromlik, akkor avas íze lesz, de bajod nem lesz töle, csak nem finom többé.
2019. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha avas, és nem ízlik, ne edd meg. Más baja nincs.
2019. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az van rajta, hogy 04.20, akkor az 2020 április.

Ha 2019.04.20, akkor sincs semmi baja, de vidd vissza!

2019. máj. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
simán lehet utolsó hogy benéztem a dátumolvasást, és az egész kérdés értelmetlen :D az úgy itt igazán hazsnos lenne
2019. máj. 19. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:
A mogyoró nem egy romlandó dolog, szóval nyugodtan megeheted.
2019. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!