Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Veganz vajas keksz evés után...

Veganz vajas keksz evés után miért hagy szódabikarbónás érzést a fogaimon?

Figyelt kérdés

Teljesen fel vagyok háborodva, néhány keksznél már megfigyeltem, de hogy ennél a drága és vegán keksznél miért van ilyen túl szódabikarbónázott érzet a fogaimon, ez nagyon gáz.

Ehetetlen.

Tudjátok olyan érzés, mint ,amikor egy süti túl van szódabikarbónázva.



#veganz
2019. jún. 12. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Elöször is, nem tudom, milyen érzés, amikor " egy süti túl van szódabikarbónázva", mert a sütikbe általáb nem szokás szódabikarbónát tenni, hanem sütöport.

Másrészt, hogy te miért érzel valamit, azt rajtad kívül senki nem tudja megmondani, én még ilyennel nem találkoztam.

Harmadszor, ha túl sok a szódabikarbóna vagy sütöpor egy kekszben vagy egyéb sütiben, az a recept hibája, ha valakit zavar, az vagy mást vesz, vagy szól az illetékeseknek.

Negyedszer meg, ha nem tetszik, akkor a gyártónak írd meg, és ha nem csak te reklamálsz ezért, akkor változtatnak rajta.


PLusz egy megjegyzés: ha VEGÁN kekszröl van szó, az nem lehet VAJAS!!!

2019. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem tudom miért kell ennyire ellenségesnek lenni. Nevezhetjük akárhogy, akkor túl sütőporozott termék. De számomra ugyanolyan érzet a kóla után is a fogam. Az az érzés, mint amikor 3x megmosnád egymás után a fogad és ilyen extra tiszta, mint egy asztal amikor letörlöd és már csikorog a tisztaságtól.


Oké, ha annyira akarod, pontosabb tudok lenni, a kekszben csak vaj-és tejszínaroma van, nem tudom ezen mit kell fennakadni, aki tudja, hogy mi a vegán keksz, az tudni fogja hogy értem, hogy vajas keksz...istenem.


Az összetevői még:liszt, cukor, olaj, térfogatnövelő szerek: nátrium-karbonátok, difoszfátok, só, citromsav, vanília aroma.


De akkor meg túl sok citromsavat raktak bele, igaz is, frissen facsart citromlé után olyan a fogam.


Vagy akkor most az én fogaim az érzékenyek?


Nyilván a kérdésem kissé közvélemény kutatás jellegű is, hogy másnál volt-e ilyen, vagy csak nálam egyedi a probléma?

2019. jún. 12. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sütőpor nincs benne, hanem több szódabikarbóna, az is felhozza a sütiket, én is szoktam némely kekszbe tenni, de csak 1 késhegynyit.
2019. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

1,

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. A sütőpor egyik osszetevoje a szódabikarbóna és igen sok süteménybe kerül csak úgy magában is.



Kérdező, keress másik kekszet, ha ez nem izlik

2019. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A sütőpor egyik osszetevoje a szódabikarbóna és igen sok süteménybe kerül csak úgy magában is."


Ez elvben igaz, csak a sütöporban nem csak szódabikarbóna van, hanem egyebek is, és annyit egyetlen receptben sem használnak, hogy a szódabikarbóna kiérezhetö legyen.

Másrészt ugyan vannak receptek, amibe kell szódabikarbóna is, de az nem keksz, hanem valamiféle kevert tészta, így ebben az esetben szóba sem jöhetne.


Emellett a kérdezö valamit nagyon kever, mert a szódabikarbónás íz semmi esetre sem érezhetö kólánál, az ugyanis savas, a szódabikarbóna meg lúgos, és a kettöt nem lehet összekeverni, teljesen másként érzödik.

2019. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem a helyes magyar szóval fejeztem ki magam. Nem az ízét érzem, hanem van egy fojtós érzet utána, illetve a fogaimon egy nagyon furcsa réteg keletkezik, amit ugyanúgy érzek amikor kólát iszok, citromba harapok de különben nekem a Senodyne fehérítős fogkréme például fájt,amikor használtam, mert abban a fehérítő anyag marta a fogam. Úgyhogy akkor valószínű a fogaim érzékenyek és valami maró anyag van számomra ezekben a termékekben. Ettől függetlenül otthon sütött sütőporos kuglóf is nekem okoz ilyet érzetet, ha kicsit több sütőpor kerül bele. Éreztem már.
2019. jún. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!