Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tejföl helyett "frissföl"-t...

Tejföl helyett "frissföl"-t vettem. Használható ez is (valamire), vagy inkább "felejtős"?

Figyelt kérdés
Ahol a recept tejfölt ír, oda ez is jó?
2019. júl. 29. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretem, pláne hogy harmadáron van a tejfölhöz képest.
2019. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Miért volna felejtős? Habarást csinálni, vagy pl. túrógombóc tetejére porcukorral kb. ugyanolyan, mint a tejföl. Próbáltam, sok különbség nincs.
2019. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%
#12: attól hogy te nem érzel különbséget, más még igen. :)
2019. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek. Nekem sincs vele bajom, arra használtam egyelőre, hogy a vegyes zöldséglevesbe (amibe még főtt virslikarikákat is raktam..arra tettem a tányéromba, és normális íze volt (a kanalat is lenyaltam, amivel vettem a közel lieres ibrikből, és nem volt rossz íze. Viszont! Kibontva (az azt hiszem 850 gr -os) műanyagvödröcskét, a tejföl tetején középen egy kb. 4 mm átnérőjű penészkorong tanyázott. Egyébként jól nézett ki a tejföl. Olyan már volt, hogy az én (régi) hűtőmben a már sokszor elővett-visszarakott literes tejföl vége megpenészedett, de ilyet, hogy amit a boltból meghozok, már penészes...nem volt ilyen. Hát, egy kanállal kikanyarítottam a penészt és környékét, aztán használom. Messze is van tőlem a bolt, ahol vettem, és nem folyós a tejföl, hanem olyan egybevalami, mint a kocsonya (na nem teljesen, de lényegében). Ha folyós lenne, nem használnám fel, mert akkor össze-vissza folyhatott volna a vödörben a penész, mire biciklivel hazavittem (kb 2 km) (vidék)
2019. júl. 29. 20:31
 15/22 anonim ***** válasza:
16%
Én semmi esetre sem veszek tejfölnek látszó dolgot ,ha tejfölt szeretnék.
2019. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%
Ipari vacak, kinéz valaminek, de nem az! Emlékszel még a reggeli ital nevű förmedvényre? Na ez is pont olyan.
2019. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igen, valszeg így va. De, már nem sok van belőle, úgyhogy valahogy mégis csak helyettesítette a tejfölt. Legközelebb majd körültekintőbben vásárolok. De, ha éppen pénzszűkében leszek, jó lesz ez is.
2019. aug. 3. 21:42
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki megvezetődik egyszer. De így van ez a vajnál is, csak ott a margarinnal játszották el, de a gyümölcsös joghurtoknak sincs közük a joghurthoz, de ennél is van szemetebb, a joghurthab. A dobozos fagyit miért is literre árulják?... hát persze, hisz a 70%-a levegő.
2019. aug. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A kolbász lesumákolt párja meg a szalámi.
2019. aug. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A fagyiba meg a szalámiba én nem érzem a problémát, mert az úgy élvezhető a maga kategóriájában. Max. lehetne olcsóbb (ha a levegőt nem számítanák fel). Vagyis, az ára, az probléma. A "frissföl" viszont tényleg nagyon olcsó...sokat nem is lehet várni tőle, csak egy illúzió, de működik
2019. aug. 4. 02:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!