Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Halászlé készítésekor a hal...

Halászlé készítésekor a hal szemét is belepasszírozzam a levesbe?

Figyelt kérdés
Mindjárt fogok passzírozni (de lehet, hogy csak 1 sz-szel)
2019. szept. 29. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam.
2019. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kiszeded?
2019. szept. 29. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kiszedi, ha nem passzírozza bele! Ahogy én is kiszedem. De nem passzírozás előtt, hanem még a főzés előtt.

Sokat nem számít, de nekünk gusztustalan.

2019. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én szedtem ki is, és voltak, amik "elkeveredtek" a káoszban, így azok belekerültek a passzíranyagba. Sztem nincs nagy jelentősége, és nem is feltétlen gusztustalan. Legfeljebb nem kell rágondolni....mert egyébként nagyon finom az "anyag"
2019. szept. 29. 19:31
 5/7 A kérdező kommentje:

Főzés előtt lehet inkább macera a kivétele - nem vagyok még gyakorlott halászlében - de úgy tudom elképzelni..

Köszi a hozzászólásokat!!

2019. szept. 29. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig főzés előtt szedem ki. Így tanultam. Nem macera. Mármint leginkább ponty fejből. Benyúlok a száján, van egy lyuk a fején a szeme mögött, sajnos nem túl nagy, és nem tökéletesen mögötte, de elég arra, hogy ott ki lehessen tolni a szemét, a külső oldalon meg letéped.

Kb 10 másodperc. És nincs káosz, nincs keveredés.

2019. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Nem tudom, ad-e annyi pluszt a passzírozás (a botmixeléshez képest) - én botmixeltem....a legegyszerűbb, a paszíírozás macerás. Szóval, a 8 db szemből 3-4 biztosan belekerült, és botmixelve lett. Az is csak valamilyen kocsonyás-húsos anyag...nem oszt, nem szoroz (persze, ha rágondolok, én is elhessegetem a gondolatot
2019. okt. 1. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!