Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fahéjas szilva / Lecsó rozéval...

Fahéjas szilva / Lecsó rozéval / Sör citrommal. Van-e még ilyen kombináció, ami eszméletlenül jól passzol egymással?

Figyelt kérdés

#harmónia #kiegészítő ízek
2019. nov. 24. 08:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Trollok hajlanak éhen. Értelmes válaszokat keresek. Ha tudsz ilyet, írd meg kérlek. És ide kommenbe.

Bár akinek ennek a megértése gondot okozott, azt csak sajnálni tudom.

2019. nov. 24. 10:10
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajt és alma
2019. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Camembert dióval és almával
2019. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Flagstaff ***** válasza:
100%
Mogyoróvaj rozspirítóson, paradicsommal. (Nem az édes mogyorókrém, hanem a sós mogyoróvaj.)Véletlenül jöttem rá, de valami isteni finom!
2019. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves sok zöldséggel és sok tésztával, alaposan megszórva lehetőleg parmezán sajttal.
2019. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Megéheztem.
2019. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Töltött paprika, DE...

A paprikák darált húsos pörkölttel megtöltve, rizs-tojás csak mutatóban a töltelékben kötőanyagként, hogy ne folyjon ki.

2019. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendes gombóctésztában a töltelék darált pörkölt (mint a hortobágyiban) esetleg lehet benne gomba is, ugyanúgy pirított zsemlemorzsában megforgatva és tejföllel meglocsolva. A tejfölt lehet ízlés szerint fűszerezni fokhagymával, vagy kaporral.
2019. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezt a töltött paprikás dolgot nem értem :s
2019. nov. 24. 10:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

7-es vagyok

Pedig egyszerű!:)

A rendes töltött paprikába nyers, fűszerezett darált húst teszel, rizzsel elkeverve. Egyénenként változó, hogy ki és mit tesz bele, vöröshagyma, fokhagyma, őrölt bors, só, stb.

Amit én írok, abba elkészítesz egy hagyományos pörköltet, intenzívebben ízesítve mint a megszokott pörkölt, mert a paprikával való főzéssel kifől az izéből. Keversz bele kevés készre főzött rizst, egy tojást és innentől kezdve ugyanúgy készíted mint a hagyományost. A különbség, hogy rövidebb ideig kell főzni, mint a megszokottat, mert minden főzött benne, elég ha már a paprika megpuhult. Ugyanúgy aztán paradicsomszósz és főtt krumpli.

Mi egyszer ezt kitaláltuk, mert volt maradék pörkölt, zöldpaprikák és kísérleteztünk. Nekünk ízlett, azóta sokszor konkrétan így csináljuk.

2019. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!