Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért lett csomós, túró szerű...

Miért lett csomós, túró szerű a sajtszósz?

Figyelt kérdés

Nem volt romlott egyik hozzávaló sem, nem tudom hol rontottam el.


"Tejszínes sajtszósz receptje:


Hozzávalók:

5 dl főzőtejszín

10 dkg reszelt sajt

ízlés szerint szalonna vagy sonka

2 nagy gerezd fokhagyma

bors

majoránna

szerecsendió


Elkészítés:

A sonkát megpirítom egy kis olajon, vagy ha szalonnát használok, akkor olaj nélkül. Ráteszem az összezúzott fokhagymát, és kb. 1 percig pirítom tovább. Utána ráöntöm a főzőtejszínt és a fűszereket ízlés szerint, és megvárom, amíg felforr. Ezután beleszórom a sajtot. Főtt tésztával tálalom. "


2010. júl. 19. 12:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Főzés közben a babám miatt le kellett zárnom a gázt, nehogy odaégjen az étel, utána mikor folytatni akartam a főzést, láttam, hogy túrós lett az étel.

Ki lehet valahogy javítani?

2010. júl. 19. 12:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tejszín nem volt jó.

Munkahelyen forraltam 10 liter tejet, de valamelyik rossz volt (nem volt semmi jele, hogy rossz lett volna a tej, szag, állag jó volt) és túró lett belőle.

Ez már menthetetlen szerintem.

2010. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 igabcsy ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a tejszínt nem szabad főzni, mert akkor kicsapódik és vaj lesz belőle. (túró az alaudtejból lesz)

Viszont a kicsapódott zsiradék keveredett a többi hozzávalóval ezért elképzelhető, hogy az állaga túró szerű lett.

Szerintem a tejszínt csak fel kellett volna melegítened annyira, hogy a beleszórt sajt elolvadjon benne.

2010. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van - addig kellett volna kevergetni, ameddig csomómentes nem lesz és nem tűnik el a sajt. Lehet, ha tejszínt teszel bele, meg még egy kis sajtot és kevergeted, csomómentes lesz.
2010. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!