Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom sütemény recept?

Finom sütemény recept?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami fincsi süteményt sütni,de nem túl tömény édeset.A férjem a puhább,nem száraz sütiket szereti,valami könnyű kis krémes desszertre gondoltam,ami nem is sima piskóta,de nem valami fél napos munkával járó csokicsoda :)

Van itthon 3 féle ízű pudingom(vanília,csoki,puncs),1 gesztenyepüré,tejszínhabpor,tojás,liszt,van.cukor,tej,rama,egész dió,méz,tehát alap dolgok.Nem akarok mindent beletenni,csak leírtam,hátha könnyebben kap valaki ihletet.Előre is köszönöm a segítséget!


2011. okt. 6. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez pl. nagyon finom, és nem is macerás.

Gyorsan megvan, nem is kell sütni!


[link]

2011. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

gesztenye krémes torta.


8 tojás ból süss 4db piskota lapot.

Gesztenye krém. 3 evő kanál lisztet 3dl tejjel föz sürüre. ha kihült akkor tegyél bele 20dkg rámt amit 15dkg porcukorral kikeversz. majd 1 lereszelt gesztenye maszát keverj hozzá. tegyél bele rum aromát. A piskóta lapra kend rá a geszenye maszát ennek a tetejére a felvert tejszín habot. igy rétegezd a leg felső lap tetejére ne tegyél gesztenyét. A tejszín habbal vond körbe a tortát.


Ha kevés a habod akkor csak a tortát vond be vele.

2011. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenyés piskótatekercs:

6-8 tojásból, nagy gáztepsiben sütsz egy piskótát, nedves konyharuhára borítod, feltekered, és hagyod kihűlni. Közben megfőzöl egy csomag vaníliás (vagy csokis) pudingport 3 evőkanál cukorral és 3 dl tejjel, kihűtöd. 10 dkg rámát habosra keversz, majd jól kikevered egy csomag gesztenyemasszával, és hozzáadod a kihűlt pudinghoz. Ízlés szerint még édesítheted porcukorral, rummal vagy rumaromával. A piskótát megtöltöd a krémmel, feltekered, tetejét megszórod porcukorral vagy bevonod olvasztott csokival.

2011. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Parfé szelet:

tészta:4 tojás sárgája, 17 deka cukor, 4 ek. méz, 17 deka liszt egy sütőporral elkeverve,10 deka durvára vágott dió. ezeket jól öszekeverjük, majd a 4 tojás keményre vert habját is belekeverjük.

sütőpapíros kb 38x25-ös tepsiben tűpróbáig sütjük.

figyelni kell, mert a méztől hamar barnul.

krém: fél liter tejben megfőzünk 5 púpos ek. búzadarát.

hagyjuk teljesen kihűlni.

közben egy rámát 20 deka porcukorral, egy van. cukorral

jól kikeverünk, majd összedolgozzuk a kihűlt darával.

(géppel a legkönnyebb a dolgunk)

szép fehér stabil krémet kapunk, amit a kihűlt tésztára kenünk egyenletesen.

erre jöhet csokimáz (mindenkinek a bevált ), de én egyszerűbben megoldom,vagy olvasztok csokit, vagy készítek 3 ek. cukor, 3 ek lobogó forró víz,2 ek. keserű

kakaó felfőzve, hozzá 2 deka vaj, vagy egy ek. olaj.

ezzel az olvasztott csokival kanállal megcsorgatom összevissza. nagyon szép lesz a fehér krémen.

nagyon finom ez a diós-mézes tészta ezzel a jó kis krémmel.

már csináltam úgy is a krémet, hogy egy fél zacskó (5 deka ) instant csokis kapuccsínoport tettem bele.

ez egy újabb íz:))

2011. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!