Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A narancs hogy viselkedik...

A narancs hogy viselkedik sütés közben?

Figyelt kérdés

Karácsonyra narancsos recepteket néztem ki, csirkét is, disznót is. Viszont még sosem csináltam ilyen extrás húst. A sülő húshoz narancsgerezdeket tesz a recept szerint - képen, videón látszik, hogy héjastól gerezdekre vágja, úgy teszi egyszerűen a hús mellé.


A kérdésem az, hogy ez így működhet? Baromi jól néz ki a receptben, de a régebbi kommentek között láttam olyat, hogy le kell szedni róla minden hártyát meg fehérjét (és akkor logikusan a héját is), hogy ne keseredjen meg... így most nem tudom, melyik a jó megoldás.

Illetve, ha egyben hagyhatom, akkor melyik irányból érdemes felvágni ilyen recepteknél? Gerezdek szerint, vagy merőlegesen, mint mikor karikára vágja az ember a narancsot?


Bocsánat a buta kérdésekért, tényleg nagyon kezdő szakács vagyok, és nem az ünnepi menüt szeretném ezzel elrontani.



#karácsony #narancs #narancsos hús #ünnepi recept
2019. dec. 17. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve készítettem valami narancsos húst, ahhoz héjastól kellett karikára vágni a narancsot és úgy tenni a húsra. Emlékeim szerint a sult narancsot utolag kidobtam es frissel talaltam az etelt. Nem volt keseru. Elvileg a narancslé adja majd az ízt.
2019. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a hejat is beleteszed mindenkepp kezeletlen heju narancsot vegyel, mert nem ajanlott a “sima” narancs es citromhej fogyasztasa. a bio talan jo, de nem tudom abban maradnak e olyan anyagok amiknel jobb a vegyszer :/ gabonaknal van ilyen igy ott kerulom a biot
2019. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Mozdulatlanul csücsül.
2019. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a receptben héjastól van akkor úgy csináld..konkrétan én asszem golden szirupba raktam, héjastól olvasztott cukorba. A közepe összefonnyadt, ennyi. Ha azt akarod hpgy szép is legyen, akkor tálaláskor frissre cseréled, ahogy már írták
2019. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A recept annyit ír, hogy gerezdre vágott narancs, a képek/videó alapján írtam a héjasat.


[link]

2019. dec. 19. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!