Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egyenes tetejű keverttészta...

Egyenes tetejű keverttészta arány illetve technológia?

Figyelt kérdés

Cukrászok, és gyakorlott süti sütők!

Hogy érjem el, hogy egy egyszerű kevert (klasszik bögrés) süti ne vegye fel a csomolungma alakját, mire megsül?

Tehát olyan alapanyag arány , technológiai trükk érdekelne, aminek az eredményeképpen a tepsi szélén is ugyanolyan (legalább megközelítőleg) magasra feljön a tészta.


2020. márc. 3. 18:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Na jó, mondjuk megoldom, hogy lesúlyozom.

(Megfordítani nem tudom, ez egy spec. süti, azért nincs papírozva se meg kikenve se, mert ez a tepsiben marad, így viszont nem lehet kiborítani belőle, mert bele van tapadva.)

Szóval lesúlyozom... a közepe betömörödik, de a széle ugyanolyan lapos marad, mivel már egy megszilárdult tésztáról beszélünk.


Köszönöm az eddigi ötleteket, és hogy időt szánsz rám.

Az igai megoldás az lenne, ha el tudnám érni, hogy sütés közben a széle is feljöjjön.

2020. márc. 3. 19:37
 12/14 A kérdező kommentje:

Kevesebb folyadékkal kezelhetetlenül sűrű. Fél literrel kevesebb tejjel olyan mint egy galuska.

Olyan tanácsot is olvastam, hogy ha túl lisztes, attól is felpúposodik.

Szóval én meg még hígítani akartam rajta...

2020. márc. 3. 19:41
 13/14 A kérdező kommentje:

Hogy mi lesz ebből az igazából mindegy, nekem csak egy kakaós süti kell, full alap, valami fél perces kevert valami, amit nem kell felverni.

És egyenletesen jön fel.

Ennyit akarok elérni, bármilyen recept vagy technológia érdekel.


De kipróbáltam már elképesztően sok variációt, meg hallgattam már rengeteg tanácsra, eddig semmi nem hozott eredményt.

2020. márc. 3. 19:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Apróságnak tűnik de nekem tapasztalatom:

Lidl ben kapható sárga zacskós Baking Powder van ráírva.

Ezzel a sütőporral szépen feljönnek a sütik,egyszer kifogyott és Dr.Otkerr vettem Nah azzal ugyanaz a süti közepén púposabb csúnyaság lett.

2020. márc. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!