Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A fokhagymát hogyan szabadítjá...

A fokhagymát hogyan szabadítják meg a héjjától nagyüzemi módszerekkel?

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2014. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabadítsd szét egy tenyérnyomással a gerezdeket és tedd fél órára langyos esetleg meleg vízbe. Szabályosan ki tudod nyomni a gerezdet a héjából, és nem lesz büdös a kezed sem, és nem ragad rá semmi. A filmben látott pucolást még nem láttam, nem is csináltam de szerintem lehetetlen.
2014. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno disznóölés előtt ipari mennyiségben pucoltuk a fokhagymát. egy vajling langyos vízbe tettük, és abban a vízben szedtük le a héját is. nem ragadt, nem kellett vele kínlódni. a pucolt gerezdeket egy nagy szitára tettük, aztán onnan leszikkadva ment a maga sorsára, amibe kellett.
2014. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valaki itt írta egyszer, hogy a girizdeket kistányéron beteszi egy pillanatra a mikróba, seperc alatt kiugrálnak a héjukból!
2014. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, most látom, hogy a kérdező nem arra kíváncsi, hogyan pucoljuk a fokhagymát, hanem hogyan szabadítjuk meg a héjjától???

Mifelénk a héjja nem szereti a fokhagymát!

2014. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem tudom feltűnt-e a kérdésben a nagyüzemi szó? nem házi praktikákra meg találgatásokra vagyok kíváncsi
2014. febr. 14. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De , észrevételeztem, de nem gondoltam, hogy valóban gyári tisztításra gondolsz. Sokszor használunk kifejezéseket-kissé túlzóan- a konyhanyelvben, így akár "nagyüzemi", akár "ipari " szóhasználat is előfordulhat.

Itt többnyire sütő-főző háziasszonyok írnak, és nyilván nem járatosak tömeggyártás-technológiai ismeretekkel.

Ha téged ez zavar, érdeklődj talán máshol...

2014. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!