Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért lesz keserű a hagyma,...

Miért lesz keserű a hagyma, ha aprítóval darálom?

Figyelt kérdés

Fogtam egy deci olajat és a hagymát.

Turmixgépben összedaráltam.

Krumplis tésztát szerettem volna csinálni.

Rövid ideig pirítottam és kissé kihűlve ment bele a piros paprika és a főtt burgonya.

Dobhattam ki olyan keserű lett.

Aztán egy kicsit utána olvastam, hogy más is járt már így.

De nem találom a választ, hogy miért lesz keserű ?



#keserű hagyma
2020. márc. 16. 17:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sok szempontból jobb éles késsel vágni, de ez nem egyenes következménye annak, hogy ha aprítóval csinálod, akkor keserű lesz.

Meg kell találni azt a konyhatechnológiát, ami közömbösíti az extra roncsolást.

Lassabban (hogy ne égjen) és tovább (hogy elpárologjon az illóolaj, és karamelizálódjon a hagyma) kell pirítani.

Lehet rá tenni menet közben némi vizet, de akkor se üvegesre kell párolni, hanem aranysárgára pirítani.


Hosszú lesz ez a karantén neked is...

Én is alig várom, hogy ismét főzhessek az olyanoknak, akik nem tudnak, vagy nincs idejük.

Sok sikert, kitartást! :)

-Egy vírus miatt munkanélküli szakács.-

2020. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

...ha túl sok, vagy túl apró a hagyma, és túl sok a lé az edény felületéhez és a gáz kapacitásához mérten, akkor zsiradékból is több kell, mert nagyon nem mindegy, hogy a hagyma kifolyó leve a hőközlő közeg, amiben csak fő, vagy zsiradék, amiben másfélszer olyan melegben pirul.


Annyi hátránya van, hogy ha elpárolog a lé, akkor marad a tiszta zsiradék, ami viszont túl sok az adott ételhez. Ezt le lehet róla szűrni, ami plusz meló, viszont ez az olaj máshoz is felhasználható, aminek az ízét nem viszi el.

Csak gyorsan el kell használni, mert azért nem kristálytiszta az az olaj, a hagyma levétől megromlik.

2020. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
...ja, és ha több az olaj, akkor oda lehet neki verni maxon, ami a csövön kifér, hogy minél hamarabb párologjon, és elkezdjen pirulni. Csak kavargatni kell ezerrel.
2020. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ma elkészült a késsel vágott hagymás krumplis tészta.

Ez tökéletes lett.

2020. márc. 17. 22:41
 15/15 Adam Hp válasza:
63%
Ma én is rákerestem.Össze turmixoltam a hagymát és úgy próbáltam pirítani. olyan keserű lett mint az epe. Kidobtam és újrakezdtem késsel aprítva. Tökéletes lett...
2021. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!