Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne tapadjon össze a tarhonyám?

Figyelt kérdés
Most főztem először, sajnos nem lett gurulós.

2020. ápr. 1. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lepirítottad?
2020. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lepírítottam olajon. Felöntöttem kétszeres mennyiségű vízzel, pici só bele. 20 percig főztem kb. Fedő alatt hagytam utána melegen. Lehet nem kellett volna?
2020. ápr. 1. 20:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagy forró vízzel kellett volna felöntenem, mint a rizst?
2020. ápr. 1. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én úgy szoktam csinálni, hogy óvatosan öntögetem fel vízzel. Elsőnek csak annyit hogy lepje. Fedő rá. Aztán ha felszívta, megkostolom. Ha kell teszek még egy picit. Amikor még már egész kicsi híja van, nem teszek hozzá több vizet, hanem elzárom és hagyom fedő alatt a gázon.
2020. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Túlfőzted
2020. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Folyamatosan kell forróvízzel pótolni.
2020. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy készítem a tarhonyát, hogy sütőbe rakható lábasban olajon megpirítom. Felöntöm kétszer annyi vízzel, mint amennyi a tarhonya térfogata. Kissé megsózom. Ezután fedővel lefedve előmelegített sütőbe teszem, és kb. 15-20 percig bennhagyom. Ekkor kiveszem, megnézem, hogy felszívta-e a vizet, fakanállal megkeverem. Ha teljes mértékben beszívta a vizet, akkor készen van, ha nem, akkor még visszateszem addig, amíg az összes vizet be nem szívta. Ezután lekapcsolom a sütőt, de a lábast még bent hagyom addig, amíg tálalni nem kell a tarhonyát. Gurul, minden egyes szem külön áll, és puha.
2020. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csináltad a mennyiségeket, de míg a rizst nem, a tarhonyát keverni kell. Amíg fő, addig is párszor, és ha levetted a tűzről, meg akkor is lett-három alkalommal.
2020. ápr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez a recept vált be eddig a legjobban : [link]
2020. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pont ezt a receptet csináltam. Szerintem az volt a hiba, hogy nem kevergettem eleget.
2020. ápr. 4. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!