Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valaki felzabálta a leveshúst...

Valaki felzabálta a leveshúst és zöldségeket (én - ffi)..maradt sok finom húsleveslé. Mi lenne, ha a mélyhűtőből fagyottan egy darabka csontostarját egyből vízbe raknám, és fel a gázra?

Figyelt kérdés
Ha a válasz az lenne, hogy: oké, akkor vízben tegyem-e fel, vagy a meglevő leveslében?
2020. jún. 3. 12:42
 1/8 Mansour ***** válasza:
100%
Ha akarsz egy kis "extra húslevest", akkor főzd bele a tarját a leveslébe, valódi erőleves lesz belőle. De a húsleveslé sok másra is felhasználható, zöldségleveshez, krémlevesekhez, mártásokhoz, főzelékekhez...
2020. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! A fő kérdésem arra vonatkozott (volna), hogy mi lenne abból, ha gyorsított eljárásban pótolnám a húst oly módon, hogy a mélyhűtőből egyből a fazékba egy kisebb darab csontos tarját. Vagyis, hogy nem várnék a kiolvadásra, hanem fagyottan vízbe és fel a gázra. Hogy vízben főzzem-e, vagy a meglevő húsleveslében - az csak alkérdés.
2020. jún. 3. 20:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, addig vártam a válaszra, hogy féligmeddig már biztosan ki is olvadt
2020. jún. 3. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Lassan eheted is szerintem. :)
2020. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, árulja már el valaki, mi lenne abból, ha fagyott állapotban tennék fel húst főni?
2020. jún. 4. 03:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már főztem így húslevest, jó lett.
2020. jún. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour ***** válasza:
Bocs, csak most látom, hogy mi lett volna a kérdés lényege. Szóval húsleves esetében gyakorlatilag mindegy, hogy friss vagy fagyott húsból készíted-e. Csak annyi jelentősége van, hogy ha fagyottan teszed a vízbe (vagy leveslébe) a húst, akkor az lassabban forr fel.
2020. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 - nagyon köszi!!! - Erre az infóra hajtottam. Közben kiolvadt a fagyott hús - sőt, vettem is még hozzá .
2020. jún. 5. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!