Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Van házi praktika tojás...

Van házi praktika tojás hámozásra? Amivel nem szedem le a tojás nagy részét a héjával együtt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 23:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amint kiveszed a fazékból, azonnal tedd hideg vízbe. Kicsit hagyd benne.

Akkor belülről leválik a hártyáról, és könnyen lejön.

2020. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Segít hogyha közvetlenül főzés után hideg vízbe teszed, akkor a tojás elválik a hély belsejétől.
2020. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ne friss tojàst főzz. Azt sosem lehet szépen pucolni.
2020. jún. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

A hideg víz után én feltöröm a tompábbik felét az asztalon és egy kávés kanállal alányúlok a héjnak. Egész szerethető megoldás.

Egyébként igaza van az előttem szólónak. Vegyél előre tojást és hagyd állni hetekig.

2020. jún. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktam belerakni a vizbe, amikor mar forr a viz, nem a tojassal egyutt melegitem fel. Igen, igy neha megreped, de semmi extra, es nem is mindig. Utana pedig leoblitem hideg vizzel, ahogy irtak, viszont nekem csak igy mukodik, ha a forro vizbe teszem a tojast. Multkor direkt kiprobaltuk, mert ezen “vitaztunk“ a parommal, hogy ugy kell csinalni, ahogy o csinalja, meg kell sozni a vizet :D Hat ugy nem mukodott, nem volt olyan rossz, mint amugy, de nem volt az igazi. Ahogy en csinalom (forro viz aztan oblites), ugy pedig lejon szinte egyben a tojashej, van maga a tojas es a hej kozott egy vekony kis hartya, ezzel a modszerrel a hartya nem fol ra a hejra vagy a tojasra, hanem kulon reteg marad es szepen le lehet valasztani ezaltal a hejat szinte egyben a tojasrol. Minden tojas amit igy fozok, evek ota, tukorsima pucolas utan, semmi nem jon le a hejaval egyutt :D
2020. jún. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Repedés ellen szúrd át gombostűvel a tompábbik oldalt.
2020. jún. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hideg sós vízben teszem fel, amikor forr, elzárom, és hagyom teljesen kihűlni.

Ha nem előre főzöm meg, és nincs egy éjszakán rá, hogy kihűljön, akkor meg 10 perc után átteszem hideg vízbe, és hagyom teljesen kihűlni.


És a legfontosabb: sose friss tojást főzz!

2020. jún. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy 4-es kanalas megoldása sokaknak nem tetszett, pedig tökéletesen működik. Szerintem a lepontozók nem jöttek rá maguktól, hogy a kanál ívét össze kell hozni a tojás ívével. Egész mélyen benyomható a héj alá, szinte egyben lejön a héja.
2020. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol azt a megoldást hallottam erre, mint amit az 1. és 2. válaszoló írtak.

Szerintem a tyúkjaink valami spéci tojást tojnak, vagy én vagyok ritka szerencsétlen, mindenesetre ez a módszer nekem még sosem segített, pedig sokszor próbáltam.

2020. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

9-es, mármint a kanalas módszer nem működik ?


Azon elcsodálkoznék, mert nálam is tökéletesen működik.

Lehet, hogy a főzésnél nem stimmel valami ?


- Megmosom

- kilyukasztom a tompa oldalt

- hideg vízben felteszem

- indukciós tűzhelyen csinálom, ami villám gyorsan felforralja a vizet.

- ha kész, villám gyorsan hűtöm.

- a hűtő vizet minimum egyszer cserélem, ha felmelegedne (tojás darabszám / vízmennyiség függő)

Aztán jön a kanál. Ja és bolti tojás. Lehet, hogy a héj vastagsága más, mint nálad, vagy ki tudja miben más.

2020. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!