Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A befőttes üveg tetejére...

A befőttes üveg tetejére miért kell celofán, ha úgyis rácsavarják a tetejét?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 21:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

10: pont ezt írtam én is az első hsz-ban.


Tényleg pár forintért lehet új fedőt kapni - kár egy rozsdás fedővel többszáz forintnyi lekvárt elrontani...

2020. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Már megbocsáss #11-es, de nem azt írtad mint a tizes. Lehet azt szeretted volna, de nem sikerült. A #10-es ugyanis leírja, hogy nemcsak ostoba lehet valaki, de smucig is. Aki megfontolás és értelmezés nélkül követi öreganyja hagyományait a XXI. században, az "csak" ostoba. De aki érti, hogy a fedőnek ab ovo légmentesen kell zárnia, de ő feszegette, vagy tizedjére használja újra és elvetemedett, vén ócska/gusztustalan rozsdaboglya az egész - de mégse akarja kilökni, az meg smucig. Nyilván van a kettő együtt, ez az ostoba smucig is.

Nyilván csak makulátlan és légmentesen záródó kupakot rakunk a befőttes üvegre.

És amit feszegettünk, vagy elszíneződött, vagy rozsdás vagy sérült, azt kidobjuk, és veszünk helyette 15 forintért másikat.

2020. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben celofánt olyan üvegre raktak, amire NEM csavartak tetőt, hanem csak rákötötték/rágumizták a celofánt az üveg szájára.

Én azt szoktam tapasztalni, hogy folpackot tesznek az üveg teteje alá. Hogy ez miért butaság, azt #1 leírta.

2020. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!