Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyire kell a feny illetve...

Mennyire kell a feny illetve milyen homerseklet kell a kovaszos uborka elkeszitesehez?

Figyelt kérdés
Egy kis szobaban lakom aminek az ablaka eszak fele nez es az ablakba sem tudok kitenni semmit. Szeretnek kovaszos uborkat csinalni. Elkeszul az uborka a szobamban is az ablaktol tavolabb ezen a nyari 22-25 fokos homersekleten ami van a szobamban? Vagy az ubit kifejezetten napfenyes helyen kene kovaszolnom?

2020. júl. 22. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem elég, közvetlen napfény kellene neki.
2020. júl. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Egy recept hozzászólásából idézek: nem kell a napra tenni a kovászolandó uborkát, elég neki a meleg hőmérséklet...


A pudingnak a próbája az evés. Ezt is ki kell próbálni.

2020. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Fény nem szükséges. Sütőben is készíthető, 40 fokon. Én már próbáltam, egész jó lett.

De...,én is a "napos" változatot szeretem a legjobban!

2020. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez most komoly? Sutoben 40 fokon? Mennyi ideig kell neki a 40 fokon lennie?

Leirnad a dolgot reszletesebben?

2020. júl. 25. 04:40
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Egy napig kb. Ugyan úgy mintha meleg nyári napon kitennéd a napra. Persze ez attol is függ milyen alapanyagokat használsz.Az uborka minősége sokat számít. Én már jártam pórul a kenyérrel is. Nem akart beindulni az erjedés, még másfél nap alatt sem. Lecseréltem a kenyeret, néhány óra mulva már opálosodott is.
2020. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nalam most a szoba belsejeben van az ubi a szobat meg nem neveznem naposnak.

Viszont van egy elektromos futotest a szobaban, most az fujja ra a meleg levegot. Vegul is az energia szamla nalam benne van a berleti dijban es a szobaban nincs meleg. Valaminek lennie kell mert az ejjel jott ki le a tetejen bar en opalosodast meg nem latok.

2020. júl. 25. 16:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehat akkor ez azt jelenti, hogy ha 1 napon belul nem kezd egyertelmuen opalosodni, akkor valami hiba van a rendszerben?
2020. júl. 25. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges!
2020. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2020. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom. Valami opalosodas van, de meg messze nem az igazi. Kicsereltem a kenyeret rozskenyerre, ebben tutira van kovasz es tutira nincs eleszto meg egyebek. Kivettem egy uborkat es megkostoltam. Az biztos, hogy egy egesz csomag kapor nem kellett volna bele de roppanos es erezheto a kovaszos iz, csak halovanyan. Adok meg neki egy par napot, hatha elkeszul, csak tobb nap kell neki.
2020. júl. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!