Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Eltenni való uborkát vettem....

Eltenni való uborkát vettem. Ti csak simán megmossátok többszöri vízben, vagy meg kell új körömkefével suvickolni? Nem földes, semmi, csak nem piaci, hanem bolti.

Figyelt kérdés
Tiszta lesz a mosástól, vagy muszáj súrolni is? Tapasztalatok? Tavaly úgy jártam, hogy megmostam, nem keféltem, és megromlott. Mind az összes üveggel. Vegyes savanyúságot is szeretnék, nem csak uborkát. Tavaly a vegyes romlott meg. Nem bajlódok vele, tapasztalatokat kérnék.

#uborka #eltevés #vegyes savanyúság
2019. szept. 6. 14:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint feleslegesen nem bajlódnék vele, ha a sima mosástól eleve megromlik. Ti megsikáljátok?
2019. szept. 6. 14:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sikálás elmaradása miatt romlott meg!
2019. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Kifertőtlenített, csíramentes üvegek, hibátlan és tiszta kupakok, tiszta környezet, vasalt konyharuha, hibátlan, nagyon tiszta zöldség.

Ez a titok, nem más.

Én még tartósítószert sem használok, mégsem romlik meg semmim.

2019. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell a körömkefe, ha szúrós, rücskös a káposzta, vagy ha nagyon sáros.

Ismerek olyat, aki nagy mennyiségben tesz el, nem kínlódik egyenként az uborkákkal, hanem beleönti egy régi keverőtárcsás mosógépbe, és beindítja.

Én eleinte egy tiszta mosogatószivacsot fogtam be erre a célra, később már a simább felületűt csak sima folyó víz alá tartottam.


Nincs kerted? Ismerősöd sincs, aki termel uborkát?

Ha egyik sincs, piac még mindig megbízhatóbb, mint a Tesco, az uborka amúgy is gyorsan romlik, ha már puhul, akkor nem jó.

2019. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!