Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A receptek miért nem normális...

A receptek miért nem normális mértékegységben vannak megadva? Titek zavar?

Figyelt kérdés

Most szeretnék elkezdeni megtanulni néhány ételt elkészíteni, de nem találtam olyan helyet, ahol közösen elfogadott mértékegységet használnak (g, liter, mililiter...).


Ezek helyett inkább pohár, kanár...

Nálunk van kiskanál, abból is van más méret. Evőkanalak között is vannak méretbeli különbségek, poharakról nem is beszélve.


Így a kezdők hogyan tudják megtanulni már az elején konzisztensen elkészíteni az ételeket?



2020. aug. 22. 11:00
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
50 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
*kanál
2020. aug. 22. 11:00
 2/50 anonim ***** válasza:
70%

Mivel így arányokat kell követni, egyszerűbb mint mindent lemérni mérleggel.


Nem értem mi a probléma, igen, van 2 és 3 decis bögre is (elvileg 2,5 deci a standard) de mindegyik alapanyagot azzal méred ki tehát az arány állandó, csak a mennyiség változik.

2020. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, én igen ritkán találkozok olyan recepttel, ami nem a hagyományos mértékegységet írja. Lehet, hogy rossz helyen keresgélsz?
2020. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
47%

Ritkán főzök, sajnos nem értek hozzá, de nagy káoszt tudnak okozni a "mértékegységek", pláne, ha rövidítve vannak.

Én azt gondoltam, a receptek azért készülnek, hogy az ilyen dilettánsok, mint én, megugorjanak egy zsíroskenyér szintet, de csupa "szakzsargon" az egész, amit egy főzni kiválóan tudó ember simán megért, én meg többet vagyok a Google előtt, mint a tűzhelynél.

2020. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim válasza:
100%

Jó nagy kanál és jó nagy pohár. Nem viccelek, tényleg.

De ha ilyen nyugatibb recepteket készítesz, akkor érdemes beszerezni egy cup és tablespoon mérőt, mert sok amerikai is azt használ. Szerintem bármelyik áruházban tudsz ilyet venni. Illetve vannak receptek, ahol mi mértékegységeinkben is feltüntetik a hozzávalókat.


Egy börge 2,5 dl, szóval egy háromdecis bögrét nem töltesz meg teljesen - gyakorlat teszi a mester, egy idő után már automatikusan jól töltöd meg.

Egy evőkanál 15 ml/15-16 gramm. Párszor lemértem, van egy nagyobb "mélységű" kanalam és tényleg annyi.

2020. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem vettem ilyet észre, ha valahol bögre van, akkor ugyanazzal az eggyel méred ki a hozzávalókat és voálá. De sokszor oda is írják, hogy “a bögre x dl-es”. Kanálnál meg MINDIG ott van, hogy teás, mokkás vagy evőkanál, soha nem láttam, hogy nem. Pedig én sem vagyok egy mesterszakács, sőt kezdő erősen, mégis meg tudtam/tudom csinálni az egyszerűbb recepteket.
2020. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Ha a "konzisztensen" szó alatt ugyanazt értjük, akkor használd mindig ugyanazt a kanalat vagy bögrét, vagy más nem konvencionális mértéket arra, hogy mindig ugyanolyan legyen az étel. Persze a legtöbb ételnek pár százalék eltérés nem sokat számít, és mivel az emberek ízlése és ízlelése nem egyforma, ezért lehet, hogy neked más mennyiségben kell bele néhány összetevő a tökéletes ízhez, mint másnak - ezt viszont neked kell majd tudni, hogy mi hiányzik belőle, vagy miből van túl sok és kell csökkenteni az adagját legközelebb.
2020. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
65%

ek = evőkanál

tk = teás kanál

kk = kávés kanál


Amikor még nem volt hitelesnek mondható poharam, de volt itthon egy bontatlan csomag zacskós tejem = 1 liter. Felállítottam a talpára, lemértem centivel, és utána annak 1/4-ét vettem 2,5 decinek. Addig öntöttem ki belőle a tejet, míg a mért centi 3/4 része maradt a zacsiban! De csináltam én ezt liszttel, egyebekkel is, amíg nem volt mérlegem.

2020. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kanállal nincs bajom, mert az evőkanál azért nagyjából standard, és nem gond, ha van egy kis játéka a dolognak. Arra kell figyelni, hogy ne keverjük a kávéskanalat és a mokkáskanalat, a kiskanál megnevezés számomra is megfoghatatlan, bár ilyenkor a kávéskanalat értik általában. Pohárnál viszont tényleg nagyon nagy különbség a 2 dl és a 3 dl, pohárral csak akkor fair megadni az arányokat, ha mindent azzal mérsz ki, pl. bögrés süti.
2020. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Ezek legalább definiálhatóak. :)

Ilyenkor mindig szegény nagynéném jut eszembe, amikor elkértem tőle egy receptet.

A kedvenceim:

- A savanyú uborkát addig kell dunsztolni, hogy elkapós legyen!

- A kovászos uborka leve meg olyan sós, hogy köpni kelljen.

:D

2020. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!