Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Átöblíted a rizst, mazsolát...

Átöblíted a rizst, mazsolát főzés előtt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 16:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2020. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem félsz, hogy koszos?


Egy kínai ismerős mondta, hogy öblítsem át, és tényleg nagyon sok kosz jött le róla.

2020. aug. 25. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel az erövel a lisztet, grízt is át kellene öblíteni, mert az sem tisztább, meg rengeteg egyéb élelmiszert is.

Mellesleg a rizsröl ami lejön, az nagyrészt kemenyítö, ami éppenhogy a hasznos része.

2020. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szoktam.
2020. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
A rizst 3 léből, valóban nagyon koszos különösen az első lé. A mazsolára még nem gondoltam, bár nem is igen szoktam venni.
2020. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

A rizst mindig, beleteszem egy akkora szűrőbe, amibe belefér, (és kisebbek a lyukai, mint a rizsszemek):), aztán a csap alatt jól átmosom.

Mazsolát pedig nem használok semmihez, mert nem szeretjük.

2020. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Rizst, hüvelyeseket mindig, többször is, mert gluténérzékeny vagyok.


Mazsolánák nincs keresztszennyeződés.

2021. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
A mazsolara napraforgoolajat raknak hogy ne tapadjon ossze stb ami lejon rola az sem kosz hanem mazsoladarabok a rizsen se kosz van le is van hantolva
2021. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!