Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet úgy elkészíteni a...

Hogy lehet úgy elkészíteni a rántott gombát,hogy miután megsültek ne legyenek vizesek?

Figyelt kérdés
A ropogós panírt teljesen elrontja.

2020. szept. 23. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Elég ritkán szoktam rántott gombát csinálni, de eddig még nem tűnt fel, hogy vizes lesz sütés után. Esetleg legközelebb próbáld meg úgy, hogy panirozás előtt kb 10 perccel sózd be, és a só valamennyire kioldja belőle a vizet és sütés után már nem fog vizesedni a panír. Remélem beválik. :)
2020. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Èn be szoktam őket áztatni és rácson szárítom meg az olaj után.
2020. szept. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
A gombát nem áztatjuk és nem is mossuk, a kalapjáról a bőrét sem húzzuk le, de nem is sózzuk, csak a panír tojását. Ha földes, nedves ruhával letöröljük. A te gombád kedves kérdező azért lesz vizes, mert nem megfelelő hőmérsékletű olajban sütöd. Az olajnak 190 fokosnak kell lennie! Szedd ki dupla vagy tripla papírtörölközőre.
2020. szept. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyet értek a #3-as felhasználó minden tanácsával, bár abban az esetben, ha erdei gomba vagy esetleg boltban vásárolt csiperke akkor is áttörlöm nedves ruhával, ha nem földes.

De nekem sem lesz vizes a rántott gomba.

2020. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
*Egyetértek
2020. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól is lehet vizes (de nemcsak a gomba, más rántott is) ha amikor megsült, akkor lefeded, pl. jénaiba teszed és ráteszed a tetejét. Akkor lecsapódik a pára és vizes lesz, nem lesz már ropogós a panír.
2020. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Megfozod előtte?
2020. szept. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 3-ashoz!

Gombát nem áztatunk, nem mosunk, ez a "titok".

Akinek ez ilyen formában nem felel meg, azzal sincs semmi gond, de akkor ne készítsen rántott gombát, vagy fogadja el, hogy folyik belőle a víz!

2020. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha étteremből rendelek is mindig vizes ... :(
2020. szept. 24. 13:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Még jó hogy mindenki nekem ad igazat, aztán mégis le vagyok pontozva! hahhaha

#7 Nem, nem főzzük meg és nem is forrázzuk le.

2020. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!