Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lett rágós a rántott...

Miért lett rágós a rántott karaj? Hogy kell elkészíteni, h ne legyen az?

Figyelt kérdés
Kiklopfoltam vékonyra,és alacsony fokozaton sütöttem,amég sötétbarna nem lett,de mégis rágós volt. Pedig ha tovább sütöm,odaég.
2019. jan. 12. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Lehet öreg volt a disznó. Tehát vén húsból van. Mert ha igy készited nem kéne rágósnak lennie . Mondjuk én szokta ra fedőt is tenni és akkor ugy lassu lángonr
2019. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A karaj elég szárazhús ezért mielőtt kirántják fokhagymás tejbe szoktak áztatni. A tejtől kicsit szaftos lesz a hús és nem szárad ki.A panírozás módja is segíthet azon, hogy puhább legyen a hús. Ha felvert tojásba egy kis kanál tejfölt, joghurtot vagy tejet keverünk, puhítja sülés közben a húst.

A Hús mindig szobahőmérsékletűnek kell lennie, amikor a zsiradékba kerül (kivétel az előre fagyasztott hústermékek)

A zsiradék, amiben a húst sütjük, közepesen legyen forró, mert KB 170C, ha sokkal melegebb zsiradék a panír kezd el égni és húsnak nem lesz ideje lassan sülni így magas hőmérsékleten sül a zsiradékban hirtelen és gyorsan ezért kiszárad vagy nem sül teljesen át a hús. Nem mindegy az sem , hogy melyik fajta húst hogyan és milyen zsiradékban sütjük.A sertés húsokat, ha rántjuk pl. a karaj, tarja disznózsírban kell sütni. A szárnyasokat általában olajban sütik, de nem mindegy az olaj minősége és fajtája sem napraforgó olaj vagy pálma olaj alkalmas a szárnyasok sütésére.

2019. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Régóta főzök, mindig fedő alatt sütöttem a karajt, a végén fedő nélkül amíg szép színe nem lett. Nekem se sikerült mindig. Utolsó 3 alkalommal nagy gázzal(vill.tűzhely), fedő nélkül. 3-4 perc alatt kész lett, nem száradt ki. Most így kérik a csajok. És tényleg jó. A tojás tejföl kombó is bevált, éjszaka abban ázik a husi. Másnap lisztet morzsával elkeverem, abba forgatom. Nyyyyyaaaaamiiii
2019. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont ezért lett rágós, kemény.

Nem szabad túl vékonyra klopfolni, sem alacsony fokozaton sütni.

A karaj minnél tovább sütöd, annál keményebb.

És álljon itt


doboszoli nevű felhasználó válasza:


Én így készítem:


A husikat(karaj, tarja, szűz, comb) kiveregetem, majd besózom.


Pár perc után panírozva kezdem sütni, bő, forró zsírban, fedő nélkül. Sütés közben a húsokat 4-5-ször megfordítom, kvázi, nem sütöm készre egyszerre, egyik felét sem.


A módszert köszönöm Bányászné Mártinak, aki által átértékeltem a rántott hús sütését.



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.

# 7/8 Időpont 2012. aug. 9. 17:56 https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__3..

2019. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam, hogy: belerakom a kivert, panírozott húst a kellően felmelegített olajba, egy-két csöpp (és nem több!) vizet rá, és gyorsan beborítani. Alatta a lángot visszavenni közepesre. Amikor hallani, hogy "elsisteregte" a vizet, akkor födő le, husit megfordítjuk, és a másik oldalát már födő nélkül... ezzel a módszerrel is mindig puha lesz a rántott hús.


Amit Dobos Zoli bármikor, bárhol leírt, az egész biztos, jó módszer, és lehet benne bízni.

2019. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!