Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet biztosra menni,...

Hogyan lehet biztosra menni, hogy ne legyen keserű a padlizsán?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem kissé kiszámíthatatlanul szokott sikerülni. Nem tudok olyan biztos módszert, amivel mindig meg tudom oldani, hogy ne legyen keserű. Le szoktam sózni, utána letörölgetni, ha szeletelem, ha egészben, akkor nyilván nem. Nektek mi vált be?

2020. okt. 23. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem szeretem a padlizsánt, így nem is csinálok.

Ellenben a szomszédasszonyom valami olyasmit mondott a múltkor, hogy fémmel nem érintkezhet (kés?) mert különben keserű lesz.

Hogy ez mennyire igaz, majd a többiek elmondják!

2020. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
MEGfelelö helyen venni. Évek óta rengeteg padlizsánt eszem, de még soha nem volt keserü
2020. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
A padlizsán vagy keserű, vagy nem. Nincs semmi trükk, amivel a keserű ízt ki lehet belőle varázsolni. Ki kell tapasztalni, hogy hol árulnak jó minőségű, jó ízű padlizsánt. Én biopiacon szoktam venni. De termelői piacon, megbízható zöldségesnél is jókat szoktam kapni. Inkább ilyen helyeken vedd, ne élelmiszerboltban vagy áruházban.
2020. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Nekem eddig 1x volt keserű. Mindig ugyanazzal a késsel vágom, szóval nem ezen múlik. Ez már a felvágás előtt is az volt. De ha megkóstolsz egy kicsi részt, mielőtt elkészíted (mint a tökféléknél szokás), akkor nem fogsz fölöslegesen dolgozni.
2020. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy írták, ha keserű akkor keserű, mint az uborkánál. Nem tudsz vele mit kezdeni, van hogy csak enyhén keserű, akkor erős fűszerezéssel ehetővé lehet varázsolni, de soha sem lesz az igazi.
2020. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!