Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Krumplis tészta , tojásos...

Krumplis tészta , tojásos nokedli kisokos ?

Figyelt kérdés

Eddig mindkét ételt üvegesített friss hagymával készítettem, aztán eszembe jutott, hogy létezik szárított és pirított vöröshagyma is.

Ha ezekből készíteném, mennyivel lenne másabb az ízük ?

Van valakinek tapasztalata e téren ?



2020. okt. 27. 16:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne mindenhez hagymát enni?

Akkor minden étel egyforma ízű lesz!

2020. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
#10-es Nem próbáltam! A tojásos nokedlinek nálam a saláta a lényege. Ettől még hagymát, hagymával eszem..
2020. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Bocsi a hülyeségemért. Az "üvegesített" szót a savanyítás hülye szinonímájaként értelmeztem. :D
2020. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Felénk is hagymával készítik a tojásos nokedlit.


Én ettem már anélkül is, de messze nem olyan jó.


Minden olyat lehet beletenni a tojásos nokedlibe, amit egy tojásrántottába is beletennél.


Leginkább az a baj, hogy egyesek nem hagymásan ismerték meg a készítés módját, aztán ebből születnek azok a sületlenségek, hogy az alapreceptben nincs benne a hagyma.


1 - hol olvashatjuk el az alapreceptet ?

2 - lehet, hogy a kérdező egy extra tojásos nokedlit készít ?

3 - már miért lenne minden étel egyforma , ha hagyma is kerül bele ?

A hagyma ételízesítő , akárcsak a só. Akkor minden étel egyforma, amiben só van ?


Persze semmi sem kötelező.


Remélem jól emlékszem , valami csoki versenyen , nem egy hagymás-szalonnás csoki lett az első helyezett ?

2020. okt. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Elég szép csúsztatás a sót és a hagymát összehasonlítani, de lapozzunk! :)
2020. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
35%

Eddigi életemben még soha, senkitől nem hallottam, hogy hagymával készítené a tojásos nokedlit.

Nem, nem kóstoltam.

Nem, nem is fogom megkóstolni, ugyanis nem bírja a gyomrom. Max. a tubusos hagymakrémet vagyok képes kis mennyiségben elviselni pl. fasírtban, de abba is csak kevés megy. Ha már kiérződik az íze, akkor öklendezek tőle. Szóval nekem aztán kínálgathatnád, max. elhánynám magam, ha dugdosnád az orrom alá.

Krumplis tészát meg alapból nem kedvelem túlzottan, ritkán készül nálunk.

A helyedben - mivel te szereted ezeket - kipróbálnám a lehetséges változatokat, aztán eldönteném saját magam, hogy jó-e vele vagy sem. Érdemes ilyenkor egy kisebb adagon kipróbálni, hogy ha nem ízlik, akkor ne kelljen az egészet kidobni.

2020. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Gratulálok a válaszokhoz és a pontozásotokhoz.

Szerintem ez az unintelligencia mesterpéldája volt.

16-os mondta meg a tutit.

Amiről nem halottam az nincs.

2020. okt. 27. 21:29
 18/25 anonim ***** válasza:

Kérdező! Gratulálok a szöveg(nem)értésedhez. Különösebben hatalmas intelligenciáról te sem tettél tanúbizonyságot, ugyanis aki valakire bármit rá akar erőszakolni, az sokmindennek nevezhető, intelligensnek speciel pont nem. Szóval 1:1.


Egy kumma szóval nem írtam semmi olyasmit, hogy nincs ilyen? Kérlek, idézd, hol van ez konkrétan így megfogalmazva! (nehéz lesz, mert én nem ezt írtam, de kíváncsi vagyok) - #16 voltam

2020. okt. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A barátom mindig azt mondja, hogy internet előfizetést csak egy intelligencia teszt kitöltése után szabad valakinek adni, mert ennek hiányában csak a piros gombot nyomogatják, ahhoz nem kell ész. :)



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként elég egyszerű eldönteni, hogy melyik a finomabb, a hagymás vagy a hagyma nélküli tojásos nokedli.


Ki kell hagyni például a pörköltből a hagymát és meg kell kóstolni.


Olvasva a hozzászólásokat, biztosra tudom mondani, hogy akiknek nem tetszik a tojásos nokedli hagymásan, azok nem ettek még hagymásan ilyet.

Ez olyan, mint a színházba nem járó színház kritikus...

2020. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!