Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Töltött kápsoztában a darált...

Töltött kápsoztában a darált húst melyik, vega alapanyaggal helyettesítsem?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat, recepteket.
2020. nov. 20. 17:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..


Ezt a kérdést megtaláltam, de hátha tudtok mást is.

2020. nov. 20. 17:06
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
reszelt gomba pl, de azzal nagyon kell vigyázni, mert nem tartja egyben magát. nem szabad mozgatni a töltelékeket főzés közben, esetleg össze is kötheted, hogy biztosan ne essenek szét. én 8 évig vega voltam, darált hússal nem is tudnám megenni a töltött káposztát
2020. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Milyen gombát tartasz legalkalmasabbnak?
2020. nov. 20. 17:19
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
sima csiperke. íze úgyis a fűszerezéstől lesz, a csiperke meg olcsó, könnyen be lehet szerezni, és nem zavar be az ízével. laskát nem is tudom le lehetne-e reszelni (mi abból vega pacalt szoktunk csinálni), minden más túl drága lenne
2020. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, felpontoztalak.
2020. nov. 20. 17:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szójával működik, de hallottam már szejtánnal helyettesítve is (utóbbit még nem próbáltam).
2020. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Sose értettem, hogy miért kell ilyen eteleket csinálniuk a veganoknak. Annyi jó kaját lehet állati cuccok nélkül készíteni, az olyanok, ahol agyalni kell, hogy mit mivel helyettesítsünk, sose lesznek az igaziak.
2020. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 nem kell megértened, ha te húst akarsz enni, akkor azt eszel. más meg eszik amit akar, neked az égvilágon semmi közöd hozzá
2020. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

7-es vagyok. Nekem abszolút semmi bajom azzal, aki nem eszik húst. Én is keveset eszem. De ha nem eszik hust, akkor miért akar húsos ételeket csinálni? Olyan úgyse lesz, mint az eredeti...


Talán az a problémám, hogy ilyenkor mindig a "húst helyettesíteni" kifejezést használják, pedig a húst nem lehet helyettesíteni, az nem ugyanaz az étel lesz. Ahogy húsimádók sem helyettesítik a töltött káposztában a káposztát, mert az se lenne ugyanaz az étel.


Viszont ha a kérdés valahogy úgy lett volna megfogalmazva, hogy mi harmonizálna a káposztával egy olyasmi receptben, mint a töltött káposzta csak hús nélkül, az teljesen más hozzáállás lenne. Sőt, szerintem több válasz is érkezett volna.

2020. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
oké de aki szereti a töltött káposztát az miért mondjon le egy életre a töltött káposztáról? miért ne helyettesítené a húst valamivel? nem lehetetlen, és az attól még ugyanaz az étel marad. vagy a laktózmentes tejből készült madártejet se nevezhetjük madártejnek, mert nem rendes tejből van?
2020. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!