Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Helyettesítheti darált mandula...

Helyettesítheti darált mandula minden esetben és teljesen a lisztet (mindenféle liszteket)? És ha igen, milyen arányban (1 kg liszt=1 kg darált mandula? )

Figyelt kérdés
Csak mert egy-két receptet láttam darált mandulával, de nem sokat, és nem értem, hogy miért, mikor a liszt köztudottan hízlal és egészségtelen és fölösleges a szervezetnek, szemben a mandulával, ami meg kifejezetten egészséges (még ha persze drágább is, nem tagadom). Helyettesíthetem az összes lisztes receptet darált mandulával? Vagy mikor nem és miért nem?

2015. febr. 23. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt nem lehet a lisztet mandulával helyettesíteni, mert igen sok zsiradékot tartalmaz és a legtöbb esetben nem lesz jó (túl sürü, tömör, fújtós) a tészta.

Másrészt nézz utána, hogy mennyire "hízlal" (ez azért van idézöjelben, mert a napi kalóriaszükségletedtöl meg az adott idöpontig bevitt mennyiségtöl függ, hogy valamitöl hízol vagy sem) a liszt és mennyire a mandula, meg fogsz lepödni.


100 g liszt 339 kcal, 10 g fehérje, 71 g szénhidrát és 1 g zsír van benne.


100 g mandula 626 kcal, 28 g fehérje, 7 g szénhidrát és 52g zsír van benne.


Ebböl egyértelmü, hogy a mandula sokkal jobban "hízlal", rengeteg zsír van benne, szóval nem éppen egészséges, és nem jobb, mint a liszt.


Szóval jobb, ha átgondolod, hogy mi mennyire egészséges, mennyire hízlaló és érdemes-e ilyenenek törni a fejed.

2015. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Az csak mese, hogy a liszt egészségtelen, és a szervezetnek is van rá szüksége. Nem kell mindent elhinni, amit a nagyokosok elakarnak hitetni veled.

De a lisztnek nincs zsírtartalma, a mandulának, diónak igen. Ezért nem helyettesíthető egymással. Ha liszt helyett csak mandulát használsz, akkor nem fog megkelni a tésztád rendesen.

2015. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest elég sok receptben láttam, hogy liszt helyett mandulaliszt, vagy helyette akár darált mandula... Értem én, hogy tök más, ezért is érdekel, hogy mik a különbségek és hogy mennyire helyettesíthető... Az biztos, hogy olajosabb, ez nem kérdés... Meg hogy nem lehet annyira finomra őrölni, mint amilyen a liszt, az is biztos, meg hogy ezek tutira hatnak, de ennyivel max. csak darabosabb és olajosabb lesz a tészta, de attól még helyettesíthető...
2015. febr. 23. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem hiszel azoknak, akik tapasztaltak, akkor próbáld ki, majd rájössz, hoyg nem megy
2015. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Sok receptben láttad, de nem mindben, nem igaz? Na, ez nem véletlen! Van, ahol helyettesítheti, és van, ahol nem!

Ez a többi összetevőtől függ.

2015. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező, légy szíves gondold át az értékeléseidet, mert kivétel nélkül hasznos válaszokat kaptál.


Különös tekintettel a legelsőre, ami szépen összefoglalta az összes téves elképzelésedet az említett alapanyagokkal kapcsolatban.

A két élelmiszer egymással egyáltalán nem helyettesíthető.

A két élelmiszert egyáltalán nem is kell helyettesíteni egymással, mivel semmi nem indokolja.

Az semmiképpen nem, hogy a liszt egészségtelen, és hizlal.

Mint azt számokban láthattad, egy olajos mag nagyságrendekkel jobban hizlal.


AZ említett recepteket okoskodó , rosszindulatú, gyengeelméjű, dilettáns kontárok firkálják unalmukban, mindenféle valós alapot nélkülözve.


Ha valami nem hasznos, akkor azok az általad olvasott receptek.

Sőt, kifejezetten károsak, mert elképesztő ostobaságokat terjesztenek, láthatóan hatékonyan.

Az pedig, hogy te a kapott válaszokkal esetleg nem értesz egyet, mert beleégtek a tudatodba az olvasottak, távolról sem jelenti azt, hogy azok ne lennének hasznosak.

2015. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyenlő súlyúként kezelek minden véleményt, és persze mindet köszönöm szépen - bárcsak tudnám, hogy hol az igazság... Talán ott, hogy nem kell nagy ügyet csinálni semmiből, úgyis csak egyszer élünk (legalább is ebben az életben :D ), akkor meg hadd élvezzük egyszerűen, ami épp kéznél van, nem? :) (most pl. nincs itthon liszt, mandula viszont van, úgyhogy most állok neki darálni, mert süthetnékem van... :))
2015. febr. 23. 21:28
 8/10 anonim válasza:
Mit sütöttél belőle? Sikerült?
2015. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát már nem emlékszem, olyan régen volt, de magamtól még nem volt bátorságom belevágni önálló próbálkozásba... Ehelyett recept szerint sütöttem, süteményt, Csokicsipszes sütit és az pl. jó lett, meg találtam még egy mandulás kenyér meg zsömle receptet, de azokat meg még nem csináltam meg...
2015. ápr. 10. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért a fogalmakat tisztázzuk :D Darált mandula = mandulaliszt. Az egyik válaszod alapján úgy láttam, ezzel nem vagy tisztában, kedves kérdező.
2019. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!