Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell sima tésztát keverni...

Hogy kell sima tésztát keverni palacsintához?

Figyelt kérdés

tehát, hogy ne darabos legyen, hanem szép sima.

21/F


2010. aug. 11. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kevés tejjel kikeverni a szükséges lisztet, simára kavarni majd lassan higitani-kavarni
2010. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1) gép mixerrel vagy gépi habverővel


2) ha ez nincs, akkor az összes lisztbe, amit a palacsintába szánsz, apránként tedd bele a folyadékot. Először sűrűn keverd simára, aztán hígítsd fel. Minél sűrűbb a tészta, annál könnyebb fakanállal simára keverni. Egy méz sűrűségűt egy perc alatt simára tudok keverni fakanállal, úgy, hogy nem lesz csomós, de egy tejföl sűrűségűt már sehogyse.

2010. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam, hogy felütök 3 tojást, beleöntök egy kevés tejet + sót, elkeverem, hogy halványsárga legyen, ezután annyi lisztet keverek bele, hogy ilyen ragacsos állagú legyen (így jól elkeveredik a liszt), ezt hígítgatom lassan szénsavas ásványvízzel/szódával, a végén kb 1 evőkanálnyi olajat is teszek bele, kicsit hagyom állni (kb 10 perc) és utána megnézem az állagát, ha túl kemény lett (mivel dagad a liszt) akkor tovább hígítom ásvány/szódavízzel. Majd kisütöm. Cukrot nem teszek bele, mivel attól úgy tapasztaltam, hogy leragad, s a töltelék úgyis elég édes. Jó étvágyat! :D
2010. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amikor nyaraláskor kézi vagy gépi habverő híján palacsintát sütöttem, és az istennek se akart fakanállal sima lenni, villával kezdtem el, úgy mint a tojást mikor vered fel rántottához. És tökjól bevált. :) ajánlom próbáld ki, tuti siker.
2010. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még mindig csomósnak találod, szűrd át nyugodtan tésztaszűrőn, még a szakácsok is megteszik.
2010. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2010. aug. 12. 14:06
 7/7 anonim válasza:

ha csomós lett, én mindig hívtam a nagyit.


ilyen egyszerű

2010. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!