Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kell a karfiol-levesbe krumpli...

Kell a karfiol-levesbe krumpli meg petrezselyem?

Figyelt kérdés
Még sosem főztem.

2020. dec. 16. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teszek egyiket sem.De ha teszel sem rontod el
2020. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Krumplit semmiképp petrezselyem mehet bele finomra vágva a végén.
2020. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A karfiolleves receptje nem egy matek-fizika képlet, ami csak egyféleképpen jó. :)


Azt teszel bele, amire gusztusod van.

Van, aki fehéren, tejföllel csinálja - mások paprikás rántással, esetleg zöldfűszerekkel, vagy hússal, stb. stb.

2020. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mansour ***** válasza:
100%

A tejföllel habart karfiollevesbe általában írnak petrezselyemzöldet (szerintem is nagyon jó bele), krumplit viszont nem. De nem rontja el szerintem, ha akarsz, tehetsz bele. Ugyanígy általában nem írnak bele répát és zöldséget, de az is lehet bele tenni, csak mennyiségileg a karfiol domináljon.

A paprikás rántással vagy paprikás alappal, rántás nélkül készült karfiollevesben általában tesznek zöldségeket és esetleg krumplit is.

2020. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, újabb variáció: paprikás rántást felengedem, abba rakom a karfiolt, krumplit, karikára szelt répát, gyökeret és a petrezselymet is apróra bele. És amikor megfőtt, tejfölt bele. Mi így szoktuk meg, és így szeretjük.

Te is csináld saját ízlésetek szerint, és majd azt szokják meg, azt fogjátok szeretni.

2020. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Aki nem szereti a kaprot ne olvassa! :D


Én viszonylag sok aprított petrezselyemzöldet teszek bele. Csak szárított volt, mellényúltam alaposan. Véletlenül jól megkaproztam, de mint az állat! :D

Mi ez a fekete a levesem tetején? Kapor bakter!

No kidobni nem fogom, kis cukor, tejföl, csepp ecet, babérlevél. Lesz amilyen lesz.

Azóta néha így főzöm direkt! Kimondottan finom így is!

Aki nem hiszi, próbálja ki!

Karfiolleves korhelyesen! :D


Szóval bármi "bejöhet", ami nem vaskalapos recept alapján készül.

2020. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mansour ***** válasza:
90%
Persze, a kapor is illik hozzá, már aki szereti. Én a joghurtos rizslevest meg a joghurtos salátákat szoktam kaporral ízesíteni.
2020. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én feleségem néha még sárgarépát is tesz, bele, úgy is finom :-)
2020. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy fél hagymával indítok minden levest, rá a répa, karfiol kis liszttel lepirítani és felhúzni. Felénk kell bele pirospaprika, só, bors, petrezselyem és a végén egy kanál tejföllel behabarni. Eperlevél tésztával vagy vajas galuskával marha jó!!

Tészta helyett vagy mellett is mehet bele olyan kis cuki apróra vágott krumpli! Ugyanígy jó a karalábé leves is, csak talán abba még egy kicsit több tejföl kell. Az se baj, ha nincs petrezselyem! Viszont ha van, akkor csak a legvégén, mikor már hűlik, akkor tedd bele felaprítva! Így megmarad az íze.. ;)

2020. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Petrezselyemmel semmilyen levest nem rontasz el ha az nem gyümölcsleves.
2020. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!