Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Köleskását hogy lehetne...

Köleskását hogy lehetne desszertként csinálni?

Figyelt kérdés
Kölest szeretnék csinálni, ilye pohárdesszertnek. Szeretném minél könnyebre csinálni, mivel főétel után lenne, tehát nem akarok cukros, zsíros habot beletenni, vagy puddingot. Gondoltam, hogy rétegezném, egy réteg köleskása, egy réteg lekvár/gyümölcs (csak télen nincs túl nagy választék gyümölcsben, konzervet meg nem szeretem), esetleg még kekszmorzsát a rétegek közé szórni. Mit lehetne még beletenni, hogy mutatós kis desszertet kapjak? Valakinek jó kis ötlete/receptje van?

2021. febr. 27. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy részét a kölesnek lehet szinezni kakaóval, gyümölcslével, szörppel, akkor szebb a kinézete.
2021. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom nem szeretnél gyümölcsöt, de szerintem fagyasztott meggyből fahéjas meggyszósz vagy fahéjas párolt alma nagy finom lenne. Talán ami még jó lehet esetleg citromos túrókrém. Vagy a köleskásából készíthetnél két különfélét, amit rétegezel.

2021. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Túró nem jó, az egyik nem bírja a tejterméket.
2021. febr. 27. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, pohárkrémet kértél, de talán máskor megpróbálhatod a felfújtat... én azt szoktam kölesből.

Vízben vagy akár növényi telben, egy rúd fahéjjal és kis darab vaníliarúddal, kevés édesítővel vagy cukorral megfőzöd a kölest. Egy bögre köleshez másfél bögre kölest számolva. Ha beszívta a vizet, fedő alatt hagyod kihűlni.

4 tojássárgát 4 kanál cukorral vagy eritrittel kikeversz, belekevered a langyosra hűlt főtt kölest. a fehérjéket felvered, és óvatosan beleforgatod a keverékbe, kivajazott tepsiben közepes tűzön addig kell sütni, míg a teteje megpirul. Lekvárral, vaníliamártással, gyümölcskompóttal lehet tálalni, és nagyon finom!

2021. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
bocs: egy bögre köleshez másfél bögre FOLYADÉKOT számolva
2021. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Vegan turokrem (turorudi is keszitheto belole): novenyi tejjel felfozod az atmosott kolest, ezt edesited es citromlevet/citromhejat adsz hozza.

Tokeletesen visszaadja a turo darabos allagat, izre is nagyon hasonlo.

En hazi turorudit /turotortat keszitettem igy.

2021. febr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!