Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A mirelit fejtett babot is...

A mirelit fejtett babot is ugyanúgy sokáig kell főzni, mint a rendes beáztatott babot?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nem mert az elő van főzve
2010. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ó, de jó. akkor a mirelit kb. mennyi főzési időt igényel?
2010. aug. 23. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Forrásban lévő vizbe kell fagyosan önteni, bezöldségezni, és nem fő sokáig, max 40-50 perc.Jó fokhagymás rántással berántani, apróra vágott petrezselyem, zeller.A rántást csinálhatod piritott füstölt szalonna zsirján, jó izt ad.
2010. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
40-50 perc??????????? De hiszen a beáztatott száraz bab is megpuhul 40-50 perc alatt. akkor mi ebben a rövidebb????
2010. aug. 23. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Nincs előfőzve, legalábbis a házit nem főztem elő. Nem sok az idő hidd el, amit irtam 40-50 perc. A régi száraz bab főhet 2 órát is, ez a fele. Hacsak nem kuktában.Úgy a fele idő, mind kettőnél.
2010. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Háát én biztosan nem főzném a mirelit babot 50 percig, addigra püré lesz belőle. Kb.20-25 perc rotyogás után már ellenőrizd, utána hamarosan készen lesz. Én is megjártam: a szokott módon, később adtam hozzá a zöldésgeket, erre a bab szétfőtt, mire a répa megpuhult. Azóta egyszerre teszem fel a babot és a répákat, ha mirelitből készítem a bablevest.
2010. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A házi hűtés éppúgy szétrepeszti a sejtfalakat, mint a főzés: tehát a mirelit hűtött dolgokat általában jóval rövidebb ideig kell főzni.
2010. aug. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát most már én is kiváncsi vagyok.Kérlek ird majd meg, ha elkészültél a főzéssel, mennyi időt vett igénybe? Nekem a 40 perc reálisnak tűnik.
2010. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jelentem, isteni lett. De tényleg kellett még így is 40 -50 perc... :((((


Csipetke is került bele.


[link]

2010. aug. 24. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!