Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell felhasználni a...

Hogyan kell felhasználni a mirelit brokkolit?

Figyelt kérdés
Rózsákra bontva van lefagyasztva, a Tesco-ban láttam. Hogyan lehet ezt felhasználni? Lehet belőle levest főzni, mint a frissből? Ki kell olvasztani, vagy hogy?
2009. aug. 21. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Megfőzöd sós vízben (nem kell kiolvasztani), és onnantól ugyanúgy használod, mintha frisset használnál. Én brokkolikrém levest szoktam belőle, vagy rántott brokkolit. (van más brokkolis recept is valószínűleg, de mi ezeket szeretjük)
2009. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csinálj rakottat, az is nagyon finom. Vagy krokettet.

Hozzávalók:


4 főre: 50 dkg brokkoli, 25 dkg darálthús, 2 gerezd

fokhagyma, 2 tojás, só, ôrölt bors, liszt, zsemlemorzsa, a sütéshez olaj

Elkészítés:

A rózsáira szedett brokkolit kevés sós vízben puhára pároljuk, annyira, hogy a villa könnyen belemenjen. Leszűrjük, s villával összetörjük. Hozzáadjuk a darált húst, a szétnyomott fokhagymát, sózzuk, borsozzuk,

s annyi lisztet teszünk bele, hogy összedolgozva jól formálható, de tömör masszát kapjunk. Két tenyerünk között kis rudacskákat formázunk belőle, megforgatjuk zsemlemorzsában, és bő, forró olajban kisütjük.

Fedő alatt kezdjük a sütést, majd fedő nélkül pirítsuk szép barnára. Adhatjuk meleg előételnek, körítéssel főételnek, lehet feltét főzeléken, de tehetjük hidegtálra is, majonézzel.

2009. aug. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!