Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Párolt rizst mivel szoktátok...

Párolt rizst mivel szoktátok fogyasztani, ha például már elfogyott a hozzá készült rántotthús?

Figyelt kérdés
Kicsit sok rizsát sikerült főzni, elfogyott a hozzá készült rántott hús, a rizs nagy része pedig még megvan. Mivel lehetne ízesíteni vagy elfogyasztani? Sajnos rántotthúsnak való már nincs, tehát valami alternatívában lehetne csak gondolkodni. Valami ötletes szósz, szaft, öntet, fűszer, vagy egyéb nemtommi. A rizs fűszerezve van, bors, fokhagymapor, szárított petrezselyem és só került bele, tehát mondjuk tejberizsnek már nem alkalmas.

2021. máj. 13. 23:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Én megmaradt rizsből általában ázsiai pirított tojásos rizst csinálok, wokban zöldségekkel (ami van itthon, répa, brokkoli, stb), ha van előző napról sült hús, azt is beleteszem, szójaszósz, halszósz, szezámolaj, chili. A kedvenc hűtőtakarító maradékfelhasználó kajám. Példa receptre

[link]

2021. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 mantis religiosa ***** válasza:
36%
Főzz egy jó paradicsomlevest, aztán tedd bele levesbetétnek.
2021. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Kb bármit

Tejszínes hús

Édes savanyú szósz

Rántott tök, párizsi, hagyma...

Sonkás gombás tepsiben sült hússzelet

Ananászos csirke

Lecsó

Sült zöldségek

Csirkemáj paprikával, paradicsommal összesütve

2021. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
És RIZS, nem rizsa
2021. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
akkor mi a rizsa?
2021. máj. 13. 23:38
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

“ A rizsa az ami hülyeségeket ide kiírkálsz”


Rizsa a rizs felvidékiesen. Tudod, volt amikor magyarország valamivel nagyobb volt, és volt több és eltérőbb dialektus. Bár ezt fotelból nehéz lehet elképzelni.

2021. máj. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

7

Huu nem tudtam hogy itt ilyen bölcs emberek is vannak 😀

Persze ők nem a fotelból...


Ez olyan mint a nák/nék

Sokan nákolnak, ami nem helyes, mégis ezren mondják.

A rizsátol a hátamon feláll a szőr

2021. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Rizskoch .
2021. máj. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Hasonlóan, mint az #1-es: Olajat forrósítok egy nagyobb serpenyőben, a felvert tojásokat beleöntöm, gyorsan kevergetem, ráborítom a forró (mikrózott) rizst, külön megpirítom/párolom az egyéb hozzávalókat (répa, cukkini, borsó, hagyma, paprika, felvágott, sült hús), összekeverem, ízlés szerint ízesítem oregánós, kurkumás vagy szójaszószos irányba.
2021. máj. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Én ilyenkor konzerves aprított tonhalat szoktam rárakni meg egy kis majonézt. Imádjuk itthon ezt a kaját.
2021. máj. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!